6. Lektvar polibku

17. října 2009 v 13:38 | May oglosováno by Mája |  FF - Příběh o Jess Lucii Tarannové

,,Jess, no tak stávej(První věta - první šok!)." zatřepe s ní její kamarádka Hermiona.
,,Co je, požírači odpadků?" protřela si oči dívka.
,,Co, co je? Stávej (za 20 minut nám) začíná první hovadina."
,,No jo, vždyť už jdu." řekne Jess a protáhne se. Pomalu se zvedne z postele(páč, kdyby se zvedla rychle bouhl by jí mozek... Chyba, mozek nenalezen!) a mžourá na dav nepřátel kolem sebe. Hermiona se už snažila rozčesat svoje dlouhé kudrnaté vlasy. Jess mezitím potichu zaplula do koupelny a podívala se do zrcadla. Zrcadlo prasklo a Jess se vypařila.


,Co se mi to vlastně zdálo?´ Jess jen mávla rukou a opláchla si obličej ledovou vodou. Udělala si ranní hygienu a šla zpátky do pokoje za dívkami. Parvati s Levandulí se ještě zkrášlují a Hermiona je u dveří a prstem ťuká o skříň.(Nastavuje totiž časovač na bombě) Jess se na ni jen zářivě usmála a podívala se do skříně. Obléknula si školní uniformu. Ještě si upravila šedou sukni (Sukni přes školní hábit? Zajímavá představa) a vykročí směrem k Hermioně.
,,To ti to teda trvalo."
,,Měla si mě vzbudit z komatu dřív." obhájovala(?)se Jess a spolu seběhli(Já nevěděla, že když je někdo napůl démon, tak má i jiné pohlaví?! Měla by se přestěhovat z dívčích ložnic!) schody do společenské místnosti.
Tam potkali kluky, kteří seděli v křeslech.
,,No to je dost." přivítal je Ron. Harry se jen podíval na Jess a ta se jen usmála(Mája se jen podívala na další kapitolku a počítač se jen rozbil). Hermiona jakoby to přešla a mimoto se dívala na Harryho a Jess.
,,Tak jdeme do spalovny." rozhodnula po chvíli Hermiona a společně se vydali do Velké síně, kde už na ně čekala velká pec a poslední hostina.
* * *
,,Cho cháme cha chochvch?" zeptal se Ron, Hermiona se na něj otočila pohoršeným pohledem.
,,Nemluv s plnou pusou, Ronalde." odsekne mu kus hlavy a hodí jí do připravené pece.
,,Říkám, co máme za rozvrh!(Už vidím jak zrovna rozvrh bude Rona zajímat)" zamračí se na Hermionu.
,,Ještě se nerozdával, to snad vidíš, ne?"
,,No jo." odpoví a dává svoji plnou pozornost svému jídlu.(Ó, jídlíčko moje! Otrav otravnou Jess, ať už mi nekazí Hermionu!)
Ve dveřích do velké síně se zjeví mozkomor s malou tabulkou na které je napsáno: Jess! A poté vejde profesorka Mcgonagallová a pokyne prefektům, aby ji následovali a nechali Jess s mozkomorem o samotě. Hermiona se podívá na Rona a jen mu zakroutí hlavou. Vydá se raději sama za profesorkou a hlavu cestou hodila do koše. Profesorka Mcgonagallová jim podá rozvrhy. Harmiona(Hermiona se totiž záhadně vytratila a nechala tu pouze klona)
si jen vezme malý štos rozvrhů a obchází stoly.
(Já myslela, že rozvrhy rozdává profesorka a ne studentka! No nic.) Jess ji jen sleduje pohledem.
,,Taky si ji mohl pomoct Rone."
,,Ale já ještě jím!"
,,Ach jo." povzdechne si Jess.(Ale že by Jess zvedla svůj línej zadek? To přece nejde, jak by jen mohla?!) Harry se jen na ni soucitně podívá.(Nechápu! Kdo jo?) Když konečně dostanou rozvrhy, tak se Jess se nakloní k jejímu ENTERU a
rozvrhu.
Vypadá takto:

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. a BOOOOOOOOM

Pondělí:Lektvary Lektvary Kouzelné oči Oběd(Nový předmět? Ten neznám. Co se tam učí? Svíčková? Podstrojování skřítkům nebo jak popálit MS?)Věštení Věštení Kouzelné Formule
Úterý: Péče o Péče(?? Péče o co??) o OPČM Oběd(Otravná hna dovádí) Bylinkářství
Kouz.tvory Kouz.tvory
Středa: OPČM OPČM Astronomie Př.(Já už vážně nevím. Opičky tipují Posmrtnou řeč!) Oběd Kouzelné Formule
Čtvrtek: Lektvary Lektvary OPČM Přeměňování ENTER
Přeměňování
(Chudáci, ve čtvrtek drží půst a nedostanou oběd ;-)
Pátek: OPČM Věštení Věštení Oběd (Pozn: Tabulky nenalezeny!)

,,Ježiši kriste, to máme hned v pondělí lektvary? A dvojhodinovku? A navíc nějaký Oběd? Neví někdo, co je to za předmět?" řekl Ron s vytřeštěnýma očima na rozvrh hodin. Jess si jen (pov)zdechla.
,,Měli bychom jít, začíná nám za chvíli hodina." řekl Harry a zvedal se od stolu. Jess se dívala Harrymu na rozvrh skrz rameno.
,,Co je?" řekl a otočil se s pálkou v ruce.
,,Ne nic Harry, jenže máš skoro stejný rozvrh hodin jako já." řekla Jess a ukázala na rozvrh, který měl v ruce.
,,Kde je Hermiona?" zeptala Jess a přejížděla po síni pohledem jestli ji neuvidí.(Myšlenkové pochody se zrychlují, ne že by mi to vadilo)
,,Myslím, že má runy." odpověděl Ron.
Všichni se tedy vydali do sklepení. Jess se otřepala jaká tu byla zima.(To víš, v sukni do sklepení! Není dobrý nápad!)
,Teda už sem si na to odvykla´ pomyslela si a následovala kluky. Před učebnou lektvarů se už zbíhali studenti 5.ročníku z Nebelvíru a ze Zmiozelu. Jess s Harrym a Ronem přišli k jedné zdi a opřeli se.(protože lavice zmizeli a neměli si kam sednout) Po pár minutách se tam zjevil Malfoy se svýma gorilama vzadu. Držel Pansy Parkinsovou za ruku a zastavili se společně až u Harryho a Jess. Harry, Ron a Jess na ně koukali vražedným pohledem.(*Vražedným pohledem morduje povídku*)
,,Co tady chceš Malfoyi?" řekl Harry. Jess si všimla, jak se mu třepe hlas, ale ne strachem, ale hněvem. (To je mi otázka! Asi má lektvary, Harry! Uvědom si s kým už je máš několik let a pak raději mlč!)
,,Pottere, tak ty už si Changovou pustil k vodě? Nebo spíš ona tebe?" řekl Malfoy a zmiozelský vyprskli smíchy.
,,Co je ti do toho?" odpoví mu Jess.
,,Já jsem tě zase viděla jako fretku. Víš, že jsi tam vypadal fakt dobře?" řekne mu Jess s dávkou ironie a podívá se na něj s ledovým klidem. Malfoy se jen nadechne zapomene vydechnout a v záchvatu dušení pustí Parkinsovou. Přejde k Jess a do ucha ji zašeptá ,,Já vím něco, co ty ne, Tarannová." (To ví každý, jelikož ona neví nic!)
,,A jako to co?"(Začínám stávkovat!)
,,Třeba něco o tobě a Snapeovi!" odpoví a vítězně se na ni zašklebí. Jess se na něj zmateně podívá a pozvedne obočí. Jenže to už přichází Snape a za ním vlaje i jeho plášť. Otevře třídu.
,,Jděte!(A kam?)´´ zaburácí a studenti se tam ihned naženou.
Ron si sedne s Levandulí a Harry s Jess. Mája hned vedle kýblu, aby ho měla vždy po ruce.
,,Tak dneska budeme probírat nápoj Polibku. Ví někdo, co způsobuje?" přelítl přes třídu a pozvedl obočí.
,,Jistě, když tu není slečna Grangerová, tak jste třída trollů, že ano? Slečno Tarannová, mohla by jste mi říct co způsobuje lektvar Polibku?" řekl s triumfálním úsměvem ve tváři. Jess se zatvářila, jak kdyby spolkla citron a spustila.(Tak to je v háji!)
,,Lektvar Polibku způsobuje, že ten kdo ho vypije musí políbit toho, kdo mu ho dal jinak lektvar dovádí k šílenství. Pokud ho a ji vylijete na někoho, musíte ho políbit." vydechla si Jess, že to má za sebou a podívala se na Snapea, který jen přikývl.(Nezná někdo lektvar Zabití? Mučení?)
,,Tady máte postup a pracujte." řekl a švihl hůlkou o stůl až se zlomila. Na tabuli se objevil postup a studenti začali pracovat.
Jess si vedla docela dobře. Lektvar měl mít v bodě 4. narůžovělou barvu a měla ji. Za to Harry ji měl zelenou nebo spíš brčálovou. Jess se na něj podívala s lítostí a dala ruku nad vroucí kotlík. Její dlaň modře zazářila, odpadla jí do kotlíku a Harryho kotlík měl stejně růžovou barvu jako Jess. Harry ne(??) na ni podíval s neuvěření a překvapeným poštovním pohledem za korunu. Jess jen mrkla a pošeptala mu: ,,Teď začni dělat od bodu 4."
,,Díky." zašeptal jí nazpátek Harry a už začal krájet její prsty, jak před chvílí Jess housenky.
Snape mezitím procházel mezi lavicemi a díval se studentům do kotlíků. U zmijozelských se vůbec nezastavoval, ale za to u nebelvírských, tam je deptal až, až!!!
Snape mezitím přešel za Harryho a podíval se do jeho kotlíku, když si všiml, že ho má dobře přešel k Jess, která už byla u bodu devět.
,Ještě jeden bod a mám to´ říkala si v duchu. Když za sebou ucítila svého profesora nějak ji přepadla nervozita. Jess natrhala poslední přísadu a hodila ji do kotlíku. Kotlík začal bublat, tak ho trochu zamíchala a bylo hotovo. Snape se na ni podíval a ušklíbl se.(A já myslela, že všichni mají postupovat stejně. Nejen podle bodů, ale taky časově! Každá přísada se má přece vhodit ve správný čas? Ale to bych asi chtěla od autorky mnoho, že? Proč to vůbec řeším? Protože mi vadí jak je skvělá!!!)
Když byla druhá hodina skoro u konce řekl Snape celé třídě ,,Pojďte za mnou ke katedře oznámkuji vám to, ale pochybuji, že by to měl někdo dobře." Jess si stoupla úplně až na konec. Když konečně došla na řadu, tak Malfoy, který stál před ní ji podrazil nohy a Jess svůj lektvar vylila na profesora Snapea. Spadla na zem. Najednou v celé třídě bylo ticho. Slyšely by jste a ji špendlík spadnout.(Jedna věta = Mnoho chyb)
Snape na všechny zaburácel ,,VEN!" a podíval se na Jess, která se začala zvedat a pomalu odcházet ven.(Jasně, to se dalo čekat. Ještě že ho nevylila na Harryho. Ale proč na mého Snapea?!*pokouší se o ni infarkt*)
,,Vy ne, slečno Tarannová!" řekl a v očích mu blýskalo až, až. Jess se na něj podívala a strachem se přikrčila. ,,Víte vy vůbec, co jste způsobila?" řekl a začal se k ní pomalinku přibližovat. Jess mezitím pomalinku ustupovala. ,,Víte vy vůbec, co teď musíme udělat, aby jsme oba nezešíleli?" řekl a zúžili se mu oči až šli vidět jen malé škvírky. Jess se rozšířili oči překvapením. Narazila na zeď už neměla kam ustupovat a Snape ji byl stále blíž a blíž. Když byl úplně u ní naklonil se k ní až se jejich nosy dotýkali.
,,Musíme se políbit?(jklajfklaujruaioaqieio*začala bláznit*)" zašeptala strachem Jess(Ty? A co teprv chudák Snape?).
,,Ano." řekl Snape, chytil ji kolem pasu,(Ve stejnou chvíli vyšel zelený paprsek z rohu učebny) jenže se mu Jess prozmykla(Jak se to dělá?) a najednou viděl jen bílo-zelenou mlhu, když mlha byla pryč Jess s ní.(a Avada se roztříštila o zeď) Rychle se otočil a uviděl za sebou Jess, jak ještě víc třeští očima o zem.
,,Co t-to b-bylo?" zakoktala Jess a podívala se na svého profesora. Ten jen pokrčil rameny ,,Musíte si zvykat slečno, je to vaše nová a další schopnost.(Né, další už né!)" řekl neutrálním hlasem. Rychle k ní vykročil a ani než se Jess nadála byla v jeho sevření. Snape ji vzal za loket(protože ji chyběla celá dlaň) a táhl ji do chodby, která vedla ze sklepení. Vyšli vZ jeho kabinetu, kde byli samé police s lahvičkami a v nich byli lektvary. Jess se rozhlídla pořádně a uviděla ještě velký stůl z dubu a krb. Z kabinetu šla ještě jedna chodba do ložnice, jak Jess později pochopila. Snape ji položil na velkou postel s nebesy a přešel přes pokoji. Nalil si ohnivou whisky a otočil se na Jess. Ta ho pozorovala jako ostříž. Když dopil přešel k Jess a posadil se na postel vedle ní.(Jestli přežiju glosování této povídky, tak si zasloužím přinejmenším nobelovu cenu za mír ;-) Navíc se mi původní glosa smazala a já musela šestou kapitolu glosovat dvakrát! Už nikdy víc! Omlouvám se, že některé pasáže nejsou gloslé, ale neměla jsem na ně nervy a ani duchaplné glosy. Samotná kapitola mi připomínala jednu nepodařeno glosu.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 17. října 2009 v 23:11 | Reagovat

Její dlaň modře zazářila, odpadla jí do kotlíku a Harryho kotlík měl stejně růžovou barvu jako Jess
Tahle věta mě dostala:D Májo, jsi si jistá, že jsi tam nezapomněla něco obarvit? Nebo je to čistě práce autorky?:D
Ostatní glosy úžasné...a s tou nobelovkou:D klidně tě nominuju!

2 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 18. října 2009 v 8:55 | Reagovat

[1]: Opraveno - obarveno ;-) Není to práce autorky, to by přece svojí Jessince nikdy neudělala ;-)

3 wlkeR wlkeR | Web | 19. října 2009 v 8:40 | Reagovat

Uauuuu! Tahle povídka je jak rozžhavený hřebíky D: Bez glosy nečitelná

4 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 19. října 2009 v 14:21 | Reagovat

[3]: Naprosto souhlasím! Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli jsi skončil s glosováním, nebo ještě pokračuješ?

5 wlkeR wlkeR | Web | 19. října 2009 v 22:07 | Reagovat

Pokračoval bych, kdyby bylo do čeho rejpnout. Momentálně se mi ale nedaří najít dobrou oběť. Neže bych hledal nějak extra usilovně, tho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama