4. kapča č. 4

3. května 2009 v 19:02 | Blytonka oglosováno by Mája @ wlkeR |  FF - HP za hranicemi času
trestanec: Blytonka
dozorci: Mája @ wlkeR

Na konci kapitolky je sdělení, tak se jukněte =D . (Vypadam snad jako nákej šmírák, nebo co?)(Jo!)

Alex na sobě sice po celou dobu zařazování cítil Brumbálův sváděcí pohled, ale byl zvyklý, a tak ho ignoroval (jo, ignoruj ho, on půjde pryč). Vlastně Alexe zaujal jeden kluk (ahá? +vytahuje slashovník+). Měl černé mastné vlasy a hákovitý nepřehlédnutelný nos (hm, hákovitý nos se těžko vytahuje z oka). (Že neuhádnete, kdo to byl?)(tvůj komentář nás k tomu nepovzbudí) Když jste ale přehlédli tyto dva fakty, vyklubal se vám celkem pohledný (ne, nezbláznila jsem se)(to říkají všichni cvoci) chlapec. Dokonce i působil sympaticky (ne, ne, já fakticky nejsem pod kletbou imperius)(seš pod kletbou humus). Jen na něm bylo něco poznat (číslo bot? Orientace?). Jako by byl vychováván hoooooodně (očkovitě) přísně...nebo něco takového. Alexe v té chvíli ani nenapadlo přirovnávat ho k sobě(Proč mě nikdo nevaroval, že to bude slash?)...a přesto měli cosi společného - podepsala se na nich přísná výchova a nedostatek lásky... (DEPRIVACE! Z toho sem byl zkoušenej, aneb 1- za půl hodiny kecání o opičkách.)
Zatímco se tedy Brumbál očima vpíjel do Alexe (ten shotacon mě ubíjí), Alex svůj pohled nespustil ze Severuse Snapea (a máme trojku, no bezva).
---------------------------
No...když o tom tak Alex přemýšlel, bylo zařazování celkem nezáživné. Postřehl jen pár jmen a asociovaných KOLEJÍ:

Sirius Black - NEBELVÍR
Lilian Evansová - NEBELVÍR
Remus Lupin - NEBELVÍR
Lucius Malfoy - ZMIJOZEL - Lucius je ve stejném ročníku se Siriusem? Já myslela, že chodil do školy s Arturem…
Peter Petigrew - NEBELVÍR
James Potter - NEBELVÍR
Severus Snape - ZMIJOZEL

...a potom už zaznělo: "Alexander White". Alex pomaloučku stoupal k rozviklané stoličce a v duchu si nadával, jak si jen mohl vybrat jméno na dvojité vé. Asi byl ještě v šoku... (já sem v šoku už 4 kapitoly - a čekám na koma)
Nicméně na další uvažování mu už nezbýval čas, neboť mu právě nějaká stará rašple (a on by přitom raději starý pilník, že… fénixové, pff) pokládala na hlavu MK. Jak si Alex všiml, kámoš Klobrc byl v příšerném stavu. Matně si vzpomínal, že ho kdysi opravoval, ale že by předtím vypadal takhle… Umínil si, že ho bude muset znovu spravit.(Hotová švadlenka. Pro nás to znamená jediné zjištění: Kdo by ve vztahu Alex/Severus zastával domácí práce) Ale to už se mu v hlavě ozvalo:
"Čau, kamaráde! Já už se tě nemohl dočkat! To bys nevěřil, jaká je tu bez tebe nuda. Tak co, jak ses měl? Povídej! Přeháněj! Svůj vzkaz zanech po zaznění tónu."(Koma se dostavilo! Vážně jsem se měla napít něčeho silnějšího, než jsem tohle začala číst)
"Čauky, Klobrcku (to zní skoro obscénně)(Stejně jako celá povídka)! Taky jsem se na tebe těšil, i když jsem si ve vlaku našel suprový kamarády. Jmenujou se James, Remus a Sirius a ten Remus je vlkodlak. Chudák… "
"Jojo, vzpomínám si na ně. Ten Sirius je pěkný kvítko. V hlavě mu raší jedna lumpárna za druhou," uchechtl se Klobouk , "ten Remus je spíše klidný, ale z velké části to má nasvědomí právě to, že je vlkodlak (jo, vlkodlaci jsou strašně klidní +dokázal naformátovat 5 stránek ve Wordu na 2 sloupce, aniž by zavraždil počítač; jen rozbil další židli a okousal okraj stolu+)(Snad tě utěší, že můj stůl je na tom dost podobně). No a ten James je ti nějak podezřele podobný. Mám jistou teorii, proč tomu tak je, ale myslím, že si ji asi nechám pro sebe…jo, tak to bude nejlepší."(Víš co by bylo nejlepší? Nezveřejňovat žádnou ze čtyř kapitol téhle povídky. Rada nad zlato, ne?)
"Hmm…" zamumlal Alex, který až moc dobře věděl, že jak je MK chytrý, tak je tvrdohlavý (bez ohledu na to, zda hlavu má nebo ne) a snažit se ho přemluvit by byla jen ztráta času (a co je tohle?). Podíval se tedy jen tak po Velké síni a překvapením málem spadl ze židle. Ona na něj totiž většina studentů házela takové mírně překvapené pohledy… (Zavolejte někdo uklízečku…)
Klobouk si toho v té chvíli asi taky všiml, protože řekl:
"Ale já bych tě měl vlastně zařazovat, že? Hmm…to je těžké…ano, už to mám. Víš, ty by ses hodil do Havraspáru, protože máš našprtanou dobrou polovinu bradavické knihovny (jo, to už si prakticky vyzkoušel s Brumbálem). Ale hodil by ses taky do Mrzimoru. Nemáš totiž rád, když někdo trpí a pokud je to potřeba, rád pomůžeš (pomoc, potřebuju, abys zemřel!). Taky bych tě mohl poslat do Nebelvíru. Ano, takového odvážného studenta Bradavice už dlouho neviděly (ano, rovnice hrdinství = blbost pořád platí). Ale bohužel, pobyt u Voldemorta tě poznamenal. V něčem kladně a v něčem naopak. Dokážeš vést lidi a vždy si jdeš za svým cílem. Když se ti něco nelíbí, jednoduše to změníš…ale zase u toho přemýšlíš, jestli tím někomu neublížíš… A samozřejmě jsi hadí jazyk. No a tím by ses hodil zase do Zmijozelu. Pro takové případy existuje pouze jedna kolej (trať Londýn-Glasgow, frekvence vlaků 1 každých 10 minut). Moc se o ní neví. Tolik keců a stejně všichni víme, kde Alex skončí… Víš co, přijď zítra za mnou do Brumbálovy pracovny s flaškou rumu. Můžem hodit řeč nebo pár pohledů a navíc nepochybuji, že se bude chtít tvůj fénix seznámit i s někým ze svého druhu (Už se seznámili, bohužel…)…Jo a Alexi…Všechno nejlepší k narozeninám!" A pak už Alex slyšel, jak Klobrc vykřikl přes celou síň : KOLEJ ČTYŘ, což je kolej jedné plus jedné plus jedné plus jedné, nebo taky dvou na druhou, odmocniny z šestnácti a zároveň dvojnásobku koeficientu derivace normovaného kvadratického členu !!!
Kdyby byl k sobě Alex upřímný, musel by si přiznat, že ho rozhodnutí MK více než překvapilo (jenže si lhal a zůstal sám pro sebe kůl). Jelikož byl ale zvyklý vždy nejdříve přemýšlet(ovšem po svém, což znamená: tvářit se jako blb a přikyvovat!) a až potom se divit (já taky nejdřív přemýšlím a pak se divím, že mám z písemky z Analýzky 29 bodů ze 100)(Kolik by asi měla autorka?), otočil se na Brumbála, aby se dozvěděl nějaké nepodstatné maličkosti ohledně své koleje. Třeba, kam si má sednout (má se rozčtvrtit a sednout si všude, ne? Tak chytrej a neovládá zlomky)(Se čtvrcením ráda pomůžu *vytahuje nabroušenou kosu*).
Stejně jako Alex i Brumbál si dokázal udržet vážnou tvář. Usmál se na Alexe a poté mu sdělil, že kolej, ke které se posadí si může vybrat sám a tam bude i spát. Student mu tedy úsměv oplatil, usmál se(Vítejte u Smíšků) i na Klobrce a jako by nic zamířil k jednomu z kolejních stolů.
Čirou náhodou(sarkasmus) k Nebelvírskému, kde se na něj okamžitě sesypali studenti až ho rozplácli, pak šli spokojeně dál a mrtvolku nechali ležet na zemi. Představovali se a tak, ale nejčastěji se ho vyptávali, proč tam seděl tak dlouho.(Potřeboval na záchod a nemohl se pohnout? Vyznával Klobouku lásku…) K těmto patřila i nejmenovaná trojice nerozlučných (tj. v louhu nerozpustných, ale zkuste použít benzin!)(Sirky dodáme zdarma!) přátel, kterou tvořili Rem (jako ten shinigami z Death Note?)(Rozhodně!), Sirius a samozřejmě James.
Když se Alexovi podařilo posadit a i kluci utichli, Brumla obecný se nadechl a spustil: "Vítejte v novém předškolním roce v Bradavicích. Rád zde vidím jak naše známé tváře, tak i nováčky. Přivítejte i našeho profesora obrany proti černé magii Jamese Clarka." Síní se rozezvučel bouřlivý potlesk . Nutno podotknout, že převážně od Nebelvírského, Havraspárského a Mrzimorského stolu. Není se také čemu divit, vždyť nový profesor byl známý po celém světě jako spravedlivý a poctivý brankář Losangelských střel.(*Usínám.* Podstatná informace.) "Dále bych vám chtěl připomenout, že vstup do Zapovězeného lesa je všem studentům přísně zakázán a soupis všech zakázaných věcí visí u našeho milého" několik studentů vyprsklo smíchy "školníka pana Filshe (CHCÍP)." a ředitel poslal na chechtající se jedince podmračený pohled.(*fotí* podmračený pohled? Neznám…)
Jelikož si Alex po celou dobu jídla dával záležet, aby měl pořád plnou pusu, museli si kluci nechat na nějaké vyptávání zajít chuť. Neberte to doslovně, vždyť jejich chuťové buňky si přitom užívaly. Kluci prostě jen neměli příležitost se Alexe na něco zeptat.=D (Alex mi sežral smysl věty, bééé)

To be continued… (I hope not…)( so do I)

Hele, vím, že není nic moc. Není dlouhá (díky), není nijak dějově zajímavá, není…hmm, já nevím, co všechno není, ale stoprocentně vím, co je. JE TO DÁREK ODE MĚ PRO VÁS NA MOJE ČTRNÁCTÉ NAROZENINY!!!! (Ale já chtěl houbičku na nádobí, moje stará už utíká, když vytáhnu z kredence Jar…) Tak se vám snad bude líbit… =D =D =D =D =D =D =D =D =D =D =D =D =D …A dík za to, že komentujeje!!! (jestlipak nám děkuje i za glosy… to jsou taky komentáře, ne?)(Nemyslím si, že to tak bude brát.)
Věnuju ji vám všem, co ji čtete, především ale KiVi, které komentáře mně skutečně pobavily a taky Ž-Ž za to, že píše dál...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wlkeR wlkeR | Web | 3. května 2009 v 20:22 | Reagovat

Wow, to byl ale porod Oo;

2 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 3. května 2009 v 20:55 | Reagovat

[1]: Buď rád, že si chlap... ;-) Ale rozhodně se to k něčemu takovému dá přirovnat ;-)

3 Polgara Polgara | Web | 7. května 2009 v 18:14 | Reagovat

Přiznám se bez mučení, povídku jsem kdysi četla (stejně jako jiné podobné bludy) a k mé hrůze se mi to líbilo...
Jinak glosy jsou jako vždy výborné a upřímně lituji autorku...dostat se vám dvěma pod ruku...

4 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 8. května 2009 v 10:20 | Reagovat

[3]: Vážně? *nevěřícně kroutí hlavou* Díky za kompliment ;-)

5 Lana Lana | Web | 14. května 2009 v 1:36 | Reagovat

Jůů to je super blogísek.
A bezvadné kapča! Kdy bude pokráčko?!
°histericky se směje a tluče svícnem do hlavy°
Taky tak strašně nesnášíte slova: Blogísek, pokráčko a kapča?

Bez glos by se to nedalo číst, jaká je to hovadina. A ktomu to na sebe nenavazuje! Vím že jsem náročná když chcu aby byl v povídce nejaký úvod, zápletka a rozuzlení, ale co kdyby tam byla alespoň tak návaznost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama