3. kapča č. 3

3. května 2009 v 18:11 | Blytonka oglosováno by Mája @ wlkeR |  FF - HP za hranicemi času
trestanec: Blytonka
dozorci: Mája @ wlkeR

Já vím, je to krátké(Hurá!) a nic moc (náhodou, to je zlepšení od minule, kdy to bylo dlouhé a nic moc; nejvíc bych ale uvítal, kdyby to nebylo vůbec)...fajn, je to hrůza a tu píseň Moudrého klobouku mi promiňte... Uvidíme
Jo a kdo chce potpm porozumnět některým věcem v textu (jako například této vysvětlivce), ten ať se naučí pár zkratek (ne, díky, raději se nabiflím derivaci obecného vektoru v polárních souřadnicích):
  1. NŘP = neidentifikovatelný řehtající se předmět (to zní skoro jako já, jenom místo řehtání řvu)
  2. MK = Moudrý klobouk (NC = No Comment) (KM - kill me)
No...to je k úvodu vše, pusťte se do čtení =D !! (Ach, díky, ten obojek už mě škrtil)

Kapča č. 3
Zářivě oranžové slunce se sklánělo k západu (ehm - v Anglii je to jihozápad - nebo jsou hranice času někde poblíž rovníku?), Brumbál stále seděl hluboce zamyšlen ve své pracovně a jedno přecpané kupé Bradavického expresu se otřásalo hurónským smíchem (sakra, právě jsem na týhle povídce rozbil třetí souvisloměr). Všechny tyto události jsou bezpochyby zajímavé a převelice důležité (co je zajímavýho na tom, že senilní stařík přemýšlí, co je dneska za století, a studenti cestou do školy dohánějí domácí slivovici?), ale kterou z nich vám mám podrobněji popsat (ušetři nás trápení a popiš, jaks vystrčil hlavu okna a rozmáznul si jí o stěnu tunelu)? Slunce, Brumlu, nebo kupé (prosím číslo 1 do ešusu bez polívky)?
Hmm...fajn, do třetice všeho dobrého (já tu teda ještě nic dobrého nepotkal)(KM! KM! KM! Please!). Jedno z nejhlučnějších kupé Expresu mělo kráné (výraz nenalezen, použít sekeru? A/N)(Neboj, zahrnu jej do slovníku ;-) Musím mu přece dávat dost potravy) červené záclonky a červený lampionek, několik okének (Kolik? Že by světový unikát?)(tady někdo necestuje s ČD), šest sedadel červeně potažených počmáranou a propálenou koženkou, jedny prosklené dveře s nápisem "kreditky neberem", kobereček laděný do červena(možná tu potkám i Karkulku, ale v tý změti červený by se mi ztratila stejně snadno jako chameleón) a mimochodem i čtyři bouracím kladivem praštěné studenty prvního ročníku na nočníku.
Ptáte se, proč že tam bylo tak veselo? (NE, mám vlastní zvrhlou fantazii, děkuji)(Já, taky) Inu, poté, co na sebe Alex White s Jamesem Potterem chvíli zírali (asi deset minut, Remus jim to stopoval)(Stopky a hodinky fungovaly?), pak se vzájemně pozdravili pěstmi, načež žuchli do křesel (kde se ve vlaku… ale nic +shání pumpičku na žaludek+), si oba zmiňovaní prohrábli ve stejný okamžik vlasy a wlkeR jim do nich ve stejný okamžik nasázel řepu; hnojit třeba nebylo. Aby toho nebylo málo (já toho mam dost, díky), se pak jako by to měli domluvené oba rozhlédli po kupé, zabodli svá kukadla jako zrcadla pomocí vidličky do svých kopií rozvrhu a prohlásili: "Na co tak vejráš?".(KM!)
No potom museli své zraky stočit na dva neidentifikovatelné řehtající se předměty na zemi (tzn. Remus a Sírius). Chvíli na ně jen zaraženě hleděli, našež k dvěma NŘP (neidentifikovatelným řehtajícím se předmětům) přibyly další dva. Těžko říct, zda se další dva NŘP řehtaly spíše sami sobě, nebo prvním dvěma NŘP =D. (NS, tzn. nemám slov)
--------------------------------
Cesta vlakem probíhala především v tomto sjetém duchu. Všichni se řehtali sebemenším blbostem (asi se brzy přidám +tik+) a nikoho nenapadlo říci třebas něco inteligentního (to zatím nikoho, zejména vypravěče)(Souhlas!)...
Když se všichni dostatečně vyřehtali, vybučeli, vymečeli, vyštěkali, vyvyli a vybůhvícoještě, zjistili, že během příštích pěti minut by měli dorazit do Prasinek, tak se bleskově převlékli do hábitů a nedočkavě vyhlédli z oken. (Samozřejmně se tam všichni nevešli, tak zorganizovali takovou akrobatickou sestavu, že na Jamese s Alexem si vylezli Sirius s Remem. James je po chvíli už neudržel, a tak se všichni poznali blíže s Bradavickým expresem...) (taký prasárny už na prvnim rande…)(Chudák vlak! Je v tom nedobrovolně!)
Bradavický hrad působil prostě úchvatně!! Těch věží a věžiček a vykřičníků zahalených v jemném mlžném oparu s vanilkovou příchutí a třešničkou navrch...bylo to zkrátka a prostě kouzelné! Alex si nepamatoval, že by na něj někdy něco udělalo takový hluboký dojem... (vidím, že je na čase tě seznámit s olihní)(a taky s třaskavcem) taky se není čemu divit - když znáte Bradavice jako ruinu a pak je z ničeho nic uvidíte před vámi...v době jejich rozkvětu... (což znamená, že za pár dní uschnou a budou svinit na novej koberec) určitě by vás to taky nenechalo chladné (neboj, tahle povídka je zatím velmi přihřátá, o mých glosách nemluvě), věřte mi... že tři tečky za každou větou opravdu stojí za shlédnutí!
------------------------------
No...nevím, co by vás tak asi dále zajímalo... (Nic, už teď sem předávkovaný blbostí) Cestou přes jezero se nic moc zajímavého nedělo, jen takový malý tlustý kluk (Alex se později dozvěděl, že se jmenuje Peter) spadl do vody a málem se utopil. Naší partě to připadalo velice zábavné, o čemž svědčil i fakt, že Alex s Jamesem smíchy neudrželi rovnováhu a Petera následovali. No...jelikož tohle už přišlo velice zábavné i dalším dvěma NŘP, oni po chvíli taktéž následovali své kamarády... (Bradavice otevřely nový předmět, Kamikaze…)(Kde se můžu zapsat?)
Pak se spolu s Brumlou obecným vydali do Velké síně (Alex věděl od Moudrého klobouku, že se moc často nestává, že by se ředitel sám uvolil (je to starej vůl, tož) doprovodit první ročníky...) , kde se měli postavit před stoličku s MK (Moudrým kloboukem). Nějaký týpek nevalného zevnějšku se začal nehorázně řehtat (dle chování soudím, že to byl jeden za čtyři a čtyři za jednoho) a pokřikovat, co že to má bejt za vtip, to prý z toho klobouku maj vytáhnout králíka, nebo co?(Třeba autorčinu hlavu) Alex měl v té chvíli co dělat, aby mu jednu nevrazil (já mám celou dobu co dělat, abych jednu nevrazil povídce). V duchu se však rozčiloval: "Jak si jen může dovolit urážet MK!!! Co mu MK udělal?! ... (Odjel z JZD do SRN před STB, pomocí ČSAD, ČD a DB, ale zapomněl rozměnit KČ za DM a skončil KO v nejmenovaném XXX)"
Po chvíli toho ale nechal, protože MK začal zpívat (nutno říci, že dosti falešně...:-) ale se smajlíkem)
"Píseň, kterou zpívám Vám,
poslouchejte tiše.
Všecičko, co vím a znám
se v jedné knize píše.
...... (jak se zpívají tři tečky? To mam kvůli tomu, že sme místo hudebky měli matiku)(Nevím, to jsou ty zkratky, ne? Prostě si pár slok domyslíš)
Ta kniha stará tisíc let
skrývá spoustu tajemství.
I to, co zapomněl již svět,
i to, co jen budoucnost zodpoví.
......
Kdo najde ji, nic nezmůže,
neboť jen vyvolený zří
ta slova psaná jazykem
dávno zapomenutým.
......
Všem řečem vůkol
už přišel čas
splniti můj úkol,
do kolejí rozřadit vás.
......
Možná Tě čeká Nebelvír, kde..."
-----
Dál už Alex neposlouchal (a wlkeR usnul už po prvních tečkách)(Mně po přečtení celé písničky křísily opičky nejmíň hodinu). Přemýšlel o tom, co tím Klobrc (jak rád MK častoval) (+častuje hrdinu motorovou pilou+) chtěl říct. Díky Voldyho vyjadřování, v němž se dosti často vyskytoval skrytý význam (každý druhý slovo znamenalo 'postel'), se mu zlepšilo logické myšlení (natolik, že emigrovalo a založilo si firmu v USA). Proto proněj nebylo těžké odhalit jednu podstatnou maličkost, a sice, že Klobrc zná budoucnost, tím pádem i jeho. Zaradoval se. S MK byla vždycky sranda, můžou si krapet pokecat 8-D!!! (Už jste někdy viděli oči velikosti UFO? Posílám kolovat)(*bum, bác, zvedám se ze země* Představa Alexova nejlepšího přítele - Klobouku alias Klobrcu. Přezdívky se dávají jen nejlepším kámošům, ne? Můžou si jít spolu třeba zahrát Famfrpál…)
Alex ovšem nebyl jediný, kdo si písní Klobouku lámal hlavu, ale většina studentů skončila pouze jako skorobezhlavý Nick. Albus Brumbál uvažoval jinak. Jemu proto došlo, že Klobouk svou píseň pozměnil, aby se někdo z přítomných dozvěděl to, o čem zpíval. Ale proč ji nezměnil už dřív (mění jí každej rok, ne)(Inovace! Neznáš)? ... Ten někdo tu ještě určitě nebyl...tudíž je ten někdo nový profesor Obrany proti černé magii, nebo ... ... ... (ano, tři tečky jsou vždycky podezřelé) pohled pomněnkových očí se neomylně stočil k zástupu prvňáčků ... přesněji k jednomu z nich...
(v příštím díle Esmeraldy bude názorně zobrazeno čtvrcení hlavního hrdiny zaživa. Kýble s sebou.)(Vezmu dalekohled! Nechci za žádnou cenu přijít o čtvrcení;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lana Lana | Web | 12. května 2009 v 3:41 | Reagovat

Heh tady musí chybět autorce nějaká kapitola, nebo nevím. °kroutí hlavou° Vždyť ty kapitoly na sebe nenavazují! Nemá to smysl!
Mamííí! Já chcu smysl! Já chcu smysl!

Glos super. Už se těším jak si smlsnete na mě.

2 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 12. května 2009 v 5:52 | Reagovat

[1]: Tady budeš smysl hledat těžko ;-) Těšíš se? *dábelský výraz*

3 Lana Lana | Web | 12. května 2009 v 10:42 | Reagovat

[2]:: Těším! A jak! Koupila jsem si i noví konopný lano, abych se pak mohla jít studem oběsit. Má to jen jeden háček. Já už jsem mrtvá! °smutně si povzdechne a upije ze sklenice naplněné krví° ;-)

4 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 12. května 2009 v 10:56 | Reagovat

[3]: Tak raději najdeme nějakého vlkodlaka, ten tě zabít dokáže ;-) Ne, dělám si srandu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama