2. Oheň je naděje!

16. května 2009 v 17:50 | BlacckHermi oglosováno by Mája @ Lily of the valley |  FF-The Elements
trestanec:BlacckHermi
dozorci: Mája @ Lily of the valley


Druhá kapitolka je tu, Lily, Mája a opičky taky, motorová pila, připravena, můžeme jet! Ještě ke kapitole, tentokrát s názvem...
Oheň je Mařenina naděje na smrt! (Doufejme!)

"Slečno Merlynová, musím vás poprosit, abyste se mnou šla za řiditelem (ach tak, řiditel, všude se vždycky psalo ředitel, mě to přišlo takový divný)(Nová osoba, něco mezi pasákem a gamblerem.), je to naléhavé. Vyměňte si spodní prádlo a ponožky. Zapácháte!" Zadíval se na ninu nebo koho jejich (Čí? Jak se to má poznat, v první kapitole neuvedla příjmení, třeba tu je další postava) profesor tak zvláštním způsobek (Co? - proč mám pocit, že toto bude nejobvyklejší červená věta v kapitole), o kterém by mohla říct, že se něčeho, respektivě (respektivě je další nové slovo. Co se tady člověk nedoví:D) někoho bojí. Přikývla opička Maruščinou uříznutou hlavou, vstala, upadla, samozřejmě omylem na náhodně umístěný kůl, a ještě předtím, než opustila učebnu jako duch, podívala se k oknu ze kterého po zjištění své totožnosti skočila. Fénix radostně zamával křídly a zmizel. (Však, naprosto ho chápu, celej den čučet na šesťáky, jak se učí, když je sám nesmrtelný tvor... Taky bych odešla. Zvlášť, když je tam Mary Sue - pardon, Flam.) Cestou do horoucích pekel šli mlčky, Snape však neustále nervózně pokukovval (Já autorku asi vvykuchám.)(Naštěstí nekukal *kukukuku*) jejím směrem.(Tzn.: Radostně rozhlásil svátek po zhlédnutí mrtvoly pod oknem Bradavického hradu.)
Došli k pracovně, Brumbál seděl za stolem a pozoroval oblohu, díky čemuž došli k názoru, že se už definitně zbláznil, jeho Fénix s velkým F, protože se tak asi jmenoval, byl neklidný, zrovna se chtěl upálit, když ho vyrušili.(Vážně ho mohli vyrušit? Před Harrym klidně shořel.)
"Dobrý den, profesore," špitla Flambovaná okurka, zatímco ji Severus strčil doprostřed rozpáleného grilu a posléze podával po místnosti. Flam, jakožto nehmotný duch se podívala na ruce Zdechliny, které jí trčeli z břicha a rozplynula se. Nebo taky ne, ach jo.
"Ah, čekal jsem tě, Flammo," usmál se kdo? Fénix? Shinigami? a poté znovu hodil nervózní oko po obloze(Umíte si to představit?*smích* Vyrve oko a hodí ho k obloze… Aspoň mu jedno zbylo, i když jestli si zahrají házenou, tak nevím.) a svém fénixovi. Druhé oko mlasklo a přilepilo se k podlaze. Slepý Brumbál se sehnul ke stoličce a nasadil si novou sadu očí. Ovšem až na třetí pokus, protože mu je neustále někdo schovával. (Moje opičky to dělaly jen pro jeho dobro!)
"Pro Merlinovy svatý trenky, já debil sklerotickej, zase jsem si spletl oko a sušenku pro Fénixe - nežer to!" Pozdě, hladový fénix snědl oko a shořel.
"Co se děje, pane? Máte snad ještě nějaké náhradní oči, ne?" Zeptala se polekaně a ukázala na kupu opic odnášející neidentifikovatelnou bedničku s nápisem:"Oči" a poté na svůj téměř hořící prst. Brumbál ho svým posledním okem prozkoumal a zahučel:
"To nic, neboj, jen teď nesmíš chodit na hodiny, bude to jen na týden, pokuď (Co že to znamená?:D)(Pokutu za prznění nevinných slov?) se nic nestane, tak můžeš na vyučování už po týdnu." Ale, pan Kliďas a slečno s nemocí: HYPOCHONDRIE.(Draco chodil na vyučování i se zlomenou rukou!)
"Ale pokuď jo?" Zeptala se se svraštěným obočím lisem na auta. Jak to asi vypadalo? Jako babka po stovce!
"Jsi chytrá a to se vždycky vysoko cení, na trhu za tebe dají tak tři, možná čtyři sta galeonů, tolik? Já bych si jí nevzala ani kdyby mi za to platili! když ano, pak se sama dozvíš, co dál dělat. A teď můžeš jít do své společenské místnosti, a kontroluj své pocity," dodal rychle, jakmile odešla Snape se podíval z okna, v dááli (hodně daleké dááli)(to bylo až na jiný planetě) bylo vidět jakési stvoření, rudé a oranžové, letělo k nebelvírské věži. Můžu ji nechat zmizet?
"A je to tu, elementy." znudeně prohlásil a flegmaticky otočil oči k Fénixovi, který kloval zobákem do modrého oka na zemi.
"Správně Severusi, Flamma byla odmalička zvláštní děvče, její očranžové (hehe:D)(Co?! *opičky vytahují nouzové zásoby *) oči (Nová značka očí, které se nosí v Bradavicích? Když si s nima studenti neustále hážou?)jsou tomu důkazem. Je asi prvním elementem." Odvětil Albus a dodal: "Já mám taky nezvyklou barvu očí, Harry je má zase jasně, smaragdově zelené, přitažlivé, tak sexy -" Snape si odkašlal. "No, barva očí rozhoduje."
"V tom případě ji jeden týden nestačí."
"Já vím, já vím, však ona se to dozví, je chytrá a tuším, že ani za mnou nepříjde, se zeptat na podrobnosti..."(Jasně starýho Brumbálo by to vážně otravovalo!) Tím byla konverzace ukončena, po skončení vyučování se na Flammu nahrnuli téměř všichni studenti nebelvíru z šestého ročníku. A další souvětí, které by udělalo lépe, kdyby se rozmnožilo na dvě samostatné věty.
"Co se ti to stalo s mozkem a rukou?" Vyptávala se Hermiona v ruce třímajíc knihu.
"Nevím, mozek jsem asi nikdy neměla, ale s tou rukou to je nový příznak," odpověděla Flamm popravdě.
Je pravda, že Flamm nestihla ani dojít na záchod, natož do společenky. A tak stála ještě na chodbě a všichni se ji vyptávali. Autorka má zlozvyk zaměňovat ji a jí.
Já nevím, mozek jsem nikdy neměla, ale s tou rukou to je nový příznak," odpověděla už asi po desáté, když se za ní ozval hlas: "Ale já ano," ušklíbl se a pokračoval (ten hlas) ve svém směru cesty Bohů. Byl to Malfoy, stále lehce páchnoucí čínskou voňavkou.
"Co víš?" výsměšně si ho prohlédla Hermiona a zaťukala si na čelo. "Prd víš, stejně tě porazíme, smrtijede."
"Co se ti stalo," a zmizel za rohem, Flamma se k němu rozeběhla, ale nebyl tam. "Máš Prasečí chřipku." Poté na ni zbytek hradu nepřestal chrochtat.
"Tak to bylo těsný," zamumlas (mamlas mlask´) si Hlas pod závěsem.
Chvíli počkal a pak se zase vydal svým směrem.
***
"Hm," odpověděla Flam na další Ronovu otázku. A teď by se možná hodilo - chvíle napětí - slyšet, o co jde.
Byl večer, a jako každý večer, se sedělo ve společenské místnosti a hrály se různé hry, od karet po flašku a jiné. Dnes se hrály šachy. Celý Nebelvír seděl a díval se, jak velký Harry Potter a ještě větší Physa a Flamma pozorují Rona, který hraje. Mája, opičky a členové SOBS (Spolek na ochranu bradavické společnosti) vymýšleli další plán na odstranění Flam a Physi.
"Dělej Physo, hraješ." Vybídl ji Harry, Phys totiž delší dobu pozorovala mraky uhánějící se za sluncem (Aj, jak já ji nesnáším!)(Připoj se k SOBS!). Jak si strašně přála být jimi, tak svobodná a neživá(Přání na počkání vyplním*mhwhahaha*).
V příštích několika řádcích se o tom, co si myslím, nic nedozvíte. To byste to museli číst po desáté večer. (Moje myšlenky = CENZURA)
"Cože? Jo jasně," rozpačitě se na Harryho usmála a udělala tah.
Flamm netušila důvod, proč nesmí chpodit (další důkaz, že to není člověk, ten by totiž chodil) na hodiny, ctila se v pořádku, každé ráno a večer si nechávala nosit lidské oběti, i přesto, že se jí prst stále nehojil, byla v pořádku. Teď už Ronovi otázky ignorovala a upnula své oči připínáčkem na nebe, na amlou (budu si namlouvat, že rozumím, co chtěla autorka říct)(Jelikož ji těžké kódy autorek nedělají problémy seznámí Lily s novým slovíčkem. Chtěla říct: malou, nebo vraždychtivou) z dálky rudě vypadající tečku (v týhle povídce jsou všichni TAK všímaví!)...blížilo se to, blíž a blíž, ale také stále výš a výš, což je naprosto logické, samozřejmě. Vyběhla do ložnice a podívala se z okna,(A do teď se dívala odkud?) blížilo se to přímo k ní, nyní dokázala rozpoznat křídla anděla smrti.
"Pták?" zeptala se sama sebe. Ne, letadlo.
Letělo to blíže, už rozpoznávala i barvy. Ty viděla i předtím. On ji totiž rád navštěvuje pan Alzheimer!
"To je nádhera," užasla, užto bylo skoro u ní. A protože Užto byl...
"Fénix.", tak zavolala Filche, protože na hradě neměl co dělat.
Přilétl, sedl si ji na 'raněnou paži'a nechal ji po zralé úvaze zemřít, ať jeho ohnivá slza najde své místo na jejím prstě. Kápla božskou.(*Haha*)
Všechno se s ní zatočilo, už neviděla fénixe, viděla jen tmu a tísnící se stěny, na konci plál malý ohýnek. Naděje na její smrt!
Naděje v lepší život, pro sebe i pro všechny. Byla tam jakási indície. Hádanka. Na tohle nemám sílu, ne, ne... *mlátí hlavou do stolu a pláče*
'Zastav čas, sebe, rozhlni *zvrací* *klepe zuřivě na dveře od záchodu, déle už to taky nevydrží* se a najdeš ke mne znovu cestu. MYsli /asi to má být přemýšlej/Mussli tyčinky, než se vydáš, může to být tvá poslední reklama. V tvém srdci je naděje, musí tam přetrvat po dobu tvé cesty, kruté a nevyspytatelné (spýtám se, co to znamená.)(*Chrrrr, chrrrr*). Jakmile zavadíš a otočíš svá záda a lehneš si na břicho, jsi nadobro ztracena. Důvěřuj, ale prověřuj. A najdeš ke mne cestu.'
Vzala si papírek a v tom okamžiku se probudila, na zemi zpocen ležel Brumbál a kolem ní vypálený kruh...
"Debile, příště po TOM uklízej ty," zamrmlala si pro sebe. Od tý doby, co má poslední oko, to s ním jde z kopce.
"Physo," vyjekla, vidíc před sebou svou nejlepší kamarádku. A za ní já, hehe! S motorovkou! Co bude dál? Přidám se * vyndavá sadu na odřezávání končetin*
"Flamm, co se stalo?"
"Fénix." Hu. Tady se někdo učí mluvit.
"Féix? Jaký fénix?"
"Oheň!" Další pokrok! "Kráva!" Taky jsem pokročila?
Physa se zarazila, jako jedinná (jedinná:D)( Víš, ono by se to "n" cítilo osamoceně, takže buď milá ;-))
si nyní uvědomila, že to, co ji kdysi vyprávěl její dědeček, je pravdou. To je ale bystrá dívka.
"Ohnivý fénix?"
Přikývla... tři tečky tu jsou na co? (Už mi to došlo. Někde ty zatracený holky přebývat musí, když už ne v normálních větách...)
"No kurňa šopá! (Ale, jsme u Maďarů!) Jděte všichni od ní! HNED!" (Kdo tam je? Vždyť je proboha v LOŽNICI!!!) Zařvala, studenti se stáhli z nudistické pláže...
"Asi budu kýchat soply."
"Nee zadrž to!"
HEPČÍ! Po pokoji se ozval jednohlasný výkřik od všech studentek Jedině Physa nevykřikla, protože neměla čím - jedna z aktivních členek SOBS jí zacpala ústa Kráturovo starou ponožkou...
"Dávej teď pozor cod kláš (Guláš?) Flamm, hlídej si sebekontrolu." Uhasila džbánem, protože se ještě nenaučila používat hůlku plápolající koberec.
"Kýchám oheň!"
Do... Na tohle NEMÁM. Vážně ne. *hledá tekutou švestku* Neztrácej naději, třeba se jednou sama upálí a usnadní nám práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lana Lana | Web | 17. května 2009 v 8:48 | Reagovat

A já myslela že jsem na to přišla. Že to bude Eragor smíšený s Potterem ale asi ne.
Tohle bude něco horšího.

Ten první odstavec byl naprosto... naprosto úžasný. Máma se přišla podívat jestli mi není špatně. Řvala jsem smíchy.
Děkuji za takovou velikou dávku humoru, dneska jsem ji potřebovala.

2 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 17. května 2009 v 9:39 | Reagovat

[1]: Nový poznatek: autorka chce všechny překvapit svým originálním psaním. :-?

♪Když Mařena nemůže, Mája ráda pomůže ♪:-D

3 Lana Lana | 18. května 2009 v 15:19 | Reagovat

Zjistila jsem že tato no budeme ji zváti autorka stvořila glosu zde: http://mystery-blacckhermi.blog.cz/. Je to nesmírně poutavé čtení.
Jak glosovaná povídka tak samotné glosy.
Vřele doporučuji přečíst.
°histericky se pochychtává°

4 wlkeR wlkeR | Web | 19. května 2009 v 16:09 | Reagovat

OMFG nástupiště 93/4, to je... er... 23 a čtvrt? Se vsadim, že Bradavický Expres přebraly České Dráhy XDDD
No, originál i glosa jsou teda počtení... Ale co se budu vykecávat tady, komentnu tam XD

5 wlkeR wlkeR | Web | 19. května 2009 v 16:12 | Reagovat

...nebo taky ne, 2 roky starej blog mi za tu námahu nestojí.
...
Jdu glosovat HP Cherubína XD

6 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 20. května 2009 v 19:43 | Reagovat

[3]: Raději se k tomu nebudu ani vyjadřovat :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama