1. The Elements 1

15. května 2009 v 11:19 | BlacckHermi oglosovala Mája@ Lily of the valley |  FF-The Elements
trestanec:BlacckHermi
dozorci: Mája @ Lily of the valley


Toť moje nová povídka:) Toť moje cca desátá glosa:) Já je radši ani nepočítám inspirovala jsem se jedním obrázkem ispirovala mě Mája! Díky, jsem prostě inspirace sama(*nafouklo se jí ego až prasklo*) a ten jsem také pak dala jako obrázek k povídcwe:) (aspoň víme, že neglosujeme povídku, ale povídkwu. To se nám to bude dělat lépe a radostněji.)(A kde má tu povídku? Prvně psala, že je to její povídka, ale obrázek je k povídcwe…) možná ho ještě po(u)pravím společně s autorkou svou novou nabroušenou sekyrou:)Prastará žena bez kouska magie, v níž spočívá jeden(a) z největších mozkových nádorů s obrovskou mocí. V podobě 4 (lépe čtyř, zlatíčko) exkr(l)ementů, které jsou schovány ve čtyřech fénixích (, kteří je brzy vypustí autorce na hlavu), je zastupujícíhoven. Oheň Ďivous, voda Laskavá, vzduch do větru a matka země.

Pouze čtyři lidé na celém světě mohou míti toto zvíře (wow. Čtyři zvířata a čtyři páni? Kdo to kdy viděl?)(Já ne, já bych si je zabrala rovnou všechny, ale kdo ví, třeba se to hlavní hrdince nakonec podaří mít víc jak jednoho). Každý jen jedno, sám fénix, (tady je přečárkováno.) si svého pána najde. Pokuď(POKUĎ?)(Neznáš? To je něco jako pokuta. Neboj brzy zařadím do svého slovníku)
o něj pán bude stát, podstoupí zkoušku, po které to zvíře dostane.(To je hovadina… Nejdřív si ho Fénix vybere sám a pak musí skládat nějakou zkoušku? Trochu v tom plavu.) Velice, velice, ale ano, opravdu velice závažnou zkoušku, pokuď ji neudělá, není ten pravý, který odolá tomu nebo jinému elementu.Aha, jasně, chápu. Teda vlastně - vůbec ne. Já jo! *ďábelský úsměv* Musíme si připravit plamenomety, smradlavé ponožky, sebrat majitele k jezeru, ledovci a do tmavé jeskyně, nebo by možná stačila malinká atomovka ;-) A zkoušet, co majitel nepřežije - nebyl jeho element.

"Flammo (to je oheň, vsaďte se (nebo je to člověk, který má rád flámy. Taky možný.)), dělej, pospěš, nestihneme hodinu." Téměř fialovooká (ale jen téměř, jinak je měla zcela hnědé) dívenka, s popelavými (a teď by se ta čárka hodila) rovnými vlasy, zářivým (Colgate!)(Vanish!) úsměvem a láskou k létání (to mi připomíná můj popis Faith před třema rokama:D), volala na svou nejlepší kamarádku až na druhý konec chodby. Flamma, rusovlasá dívka s téměř (ale jen téměř, tahle je měla zelený) oranžovými oči (CO?!?), se zase zdržela v knihovně. Poslední dobou tam chodila často, připadalo ji (jí, ne ji. Jo, jsem hnidopich, když upozorňuju na tohle při čtení... tohohle:D), že nic neumí. Milovala oranžovou a červenou barvu. Svobodu a teplo. Jo, vidíte to. Kdo se teď vsadí, že bude oheň?:D Zaděláme na táborák, ne? A podpálíme ho pěknou Maruškou.

"Jo už běžím Physo (zas tak dobře latinu nezvládám. Dejte mi čtyři odstavce a řeknu vám, co bude)(Další povídka s normálními jmény.)," zvolala na Flambovanou potvoru a spolu se svou kamarádkou se rozeběhly na hodinu lektvarů. Hodina lektvarů se jich lekla, schovala se a holky přiběhly do zcela prázdného prostoru, kde bylo pouze vakuum. Smrt nastala okamžitě.

Obě byly z Nebelvíru, tudíž kdyby přišly pozdě, profesor by jim odebral minimálně sto bodů. (Trochu mimo počty. Sto bodů? Odkud to má?)(Asi z bodované písemky a léčí si mindrák, že se dostala do záporných čísel)

"Ufff(ppffffff!), stihly jsme to," oddychla si Physa a opřela se udýchaně o zeď sklepení. Flam se zhluboka nadechla, do plic se ji dostal známý puch zde(tu)chliny profesora Snapea, mísící se s pachem okolních studentů. Holt, každý byl nějak navoněný, krom nich, protože dávali přednost přírodnímu aroma. Například Malfoy si vybral vůni od Huga Bosse, ale bohužel koupil ubohou čínskou napodobeninu a smrděl hůř než Snape. Zde(t)uchlina však převládala. Flam milovala tenhle pach Snapea, dodával hradu majestátnost a starobylou atmosféru mučírny sado-maso.

Rozhlídla se po studentech svého (vážně byl její?)(Nevíš? Koupila ho na černém trhu od trolla. Jen zatím neví, že ji podvedl.) šestého ročníku, jako vždy měli lektvary a spousty dalších hodin se zmijozelem. Nikdy nechápala proč, tuto kolej nemohla vystát, ale nejvíc, nejvíc, opravdu nejvíc nemohla vystát (dramatická pauza, zjevně právě proto je tu ten odstavec)

sama sebe a následně Malfoye, Crabeho, Goyla a Parkinsonovou. Několikrát jim udělala spolu s kamarády nějakou tu legrácku (autorce je asi sto padesát let, co?)(Spíš ani ne deset). Naposledy s Ronem a Harrym(aha, nejmenuje se čistě náhodou Hermiona? Často se ty dvě jména zaměňují, znáte to, v tý knížce se píše, že Voldemorta pomohla porazit Hermiona, ten šprt. CHYBA! Byla to Flam!) Parkinsonové ostříhala ve spánku vlasy do hola a počmáárala (asi to bylo hodně čmáárání, co?) ji barvou na ploty (tu neznám. Nemyslí třeba nátěr?). Pansy pak byla dva týdny na ošetřovně, Barva se ji nějakým záhadným způspbem(čím?) přiškvařila ke kůži. To je krutý.

Pravda, někdy se Flam chovala jako mrcha, ano, málem zabila spolužačku, ale co, je ze Zmijozelu, ale po většinu svého života byla usměvavá dívka s mírnými sklony k mučení a vraždám, která většinu problémů házela za hlavu (to musela být kupa problémů!)(Představ si, kdyby je házela na hlavu. Neprošla by ani Bradavickou bránou) a žila si svobodnějako pták, který létá do oblak, stějně jako její kamarádka Physa, ta své problémy řešila létáním. Aha. Takže Physa bude mít živel vítr.

Dveře od učebny se zahrabaly(tady asi chybí: Dveře od učebny !se otevřely!), studenti se nahrnuli dovnitř, Flama seděla s Hermionou, ta už na ni čekala. Tomu se říká křečovitost. Vážně. To se nedá číst, jaký smysl má ta věta? Možná by to šlo trošku jinak. Třeba to rozdělit na deset vět.
"Ahoj Flam," pozdravila ji s úsměvem, Flam ji úsměv i pozdrav opětovala a začaly spolu probírat minulou látku, jakmile se ale dveře zavřely a studenti seděli na svým místech, v učebně zapanovalo ticho. Super, takže to nebyl jediný kiks. Autorka zjevně neví, jak se píše tečka, místo ní dává čárku.

"Dnes budete připravovat lektvar známý jinak jako velké písmeno najděte hrdinu...mezeraNeboli Finding a hero (v překladu to znamená hledání hrdiny. Najděte hrdinu by bylo (snad) Find a hero). Postup máte na tabuli a potřebné věci ve skříni, taks e dejte do práce." Taks e je fakt zajímavý slovo. Nevíš, co to znamená? Zapracuju na tom. Dnešní kapitola je vážně studnicí slov, které vážně stojí o zveřejnění v MS slovníku. Dostane papat, můj milááššek.

Snape si sedl za katedru a pozoroval zbytky vypálené učebny(*schovává plamenomet*) , mrtvoly a poté třídu.

První to měla Hermiona, Snape ji řekl, ať to zkusí na svém spolubydlícím a obráceně. (spolubydlícím? Heh? Asi by bylo vhodnější SPOLUSEDÍCÍ)(Nejvohodnější by bylo spolužákovi.)

Hermiona kápla Na (je tak významný, že se musí psát i předložky s velkými písmeny) Flammin prst kapičku křišťálového (křišťál je minerál) lektvaru, prst se ji celý rozehřál a začal rudě zářit...mezera, i když bych tady zvolila obyčejnou tečku-Snape vyvalil oči.. přebývá ti tu TEČKA! Hraješ lodě a ještě ses nepotopila?!"Proboha," zašeptal. (už vidím Snapea valícího oči na studentku. Tenhle by seřval Hermionu za to, že to zkazila, když už by udělal takovou pitomost a řekl studentce, ať vyzkouší TENHLE lektvar. Protože co to je proboha za logiku? Pokud by to nezabilo zkoušeného, tak by to prostě Netopýr neudělal. To je vážně kravina.) Flam splašeně dýchala, cítila horko a divné pnutí u srdce (Ach, jak milovala vůni Zdechliny Snapea), podívala se z horního okna, kde na ně vypadli spolužáci z mrzimoru (kromě toho, že ve sklepeních není okno tu není ani jediná logická chyba) odkud přicházela malá skulinka světla a vzduchu, seděl tam fénix. Rudě oranžový....(Závislost na tečkách?) Ty jo. Rudě oranžová barva. To bych vážně chtěla vidět. Aspoň není křiklavě žlutý

"Coto proboha je?" Vyjekla zděšeně, když se jí tvor pokusil vyklovnout oči.
První fénix se zjevil, první fénix v podobě ohně si našel svého pána, respektivě paní:) SMAJLÍK V POVÍDCE? Teda, ta holka v mých očích vážně poklesla. Až teď?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mileynk@ Mileynk@ | Web | 15. května 2009 v 11:26 | Reagovat

Ahojky máš moc pěkný blog :-)

2 wlkeR wlkeR | Web | 15. května 2009 v 14:57 | Reagovat

Nemohla to rovnou napsat v angličtině? +brouhá si I need a hero+

3 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 15. května 2009 v 15:02 | Reagovat

[1]: Díky

[2]: Stejně by to dopadlo takhle, jen tu ostudu by si přečetlo více lidí... :-?

Jinak když jsem si četla její komentář, tak ti ho sem musím dát. Jsem zvědavá na tvůj názor :-D

Někdo jí zkritizoval Marušky a tohle byla její odpověď:

BlacckHerm | Web | 27. května 2007 v 21:19 | Reagovat

já ale nepsala, že jsou krásné..já psala jen že jsou usměvavé a jakou mají barvu očí a vlasů...nic o dokonalosti a krásy těch dvou dívek jsem nepsala..:)mám s nima totiž něco rozpracovaného a aby tě to uspokojilo, jsou asi tak hezké jako Hermiona, normální dívky s jinejma vlasaama...

Tak buď ohleduplný
:-x

4 lina lina | Web | 15. května 2009 v 20:53 | Reagovat

nová glosovací partneka?:D Bezvadně se doplňujete....a já jdu zase na svoje anime, mimochodem wlkere hlavní hrdina je blonďák:D

5 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 15. května 2009 v 21:06 | Reagovat

[4]: Díky, za chválu nové partnerky, ale s wlkeRem je to taky super.:-? Snad spolu zase něco glosnem, ale ted jsem zase na řadě já. Jinak jste všichni nějak posedlí anime, ne? *tváří se nevině, ale přitom se sama podílí na jedné nejmenované stránce v zajímavých odkazech na překládání*

A právě díky překládání, glosy většinou zpomaluju já :-(. Ale pořád si myslím, že mám celkem častou aktualizaci :-?

Jaké anime myslíš? Znám jich už tolik, že vážně nevím. :-D  

6 wlkeR wlkeR | Web | 15. května 2009 v 22:11 | Reagovat

[3]: Wa, to je taková vykopávka? ty už věčinou z hrobu netaham a v skrytu duše doufám, že se Máry polepšily. Však když si vzpomenu na svojí prvotinu... Brrr.

[4]: Jediný nový s blonďákem v hlavní roli sleduju Pandora Hearts, idyž kam se Oz hrabe na Breaka :D

7 Lana Lana | Web | 17. května 2009 v 8:31 | Reagovat

Hmm zajímavé jak úžasně dokážou autorky sklobit Harryho Pottera a Eragorna. To bych nedokázala. Smekám před nim.

Vidím že máš novou glosovou partnerku. Úžasně se dopňujete a velice vám to jde. Třískám sebou tady smíchy.

8 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 17. května 2009 v 9:37 | Reagovat

[7]: Díky, že se ti líbí ;-) Smekáš? Ale jen proto, že máš na klobouku mouchy, ne?:-?

[6]: Svoji prvotinu? Měl bys mě seznámit *andělský výraz* mwhahaha  :-D

9 Lana Lana | Web | 17. května 2009 v 18:59 | Reagovat

Ne já nemám na klobouku mouchy já tám mám srač...ehm tuhle povídku.
Ale jinak někdy vyjeveně koukám co dokážou lidi spojit dohromady.

10 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 18. května 2009 v 13:43 | Reagovat

[9]: Chápu, potřeboval pořádně vyklepat :-D

Já se spíš obávám, co přijde příště! :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama