1. kapitola 4/4

15. května 2009 v 10:01 | Michela-amazonka oglosováno by Mája @ wlkeR |  FF - Dobro a zlo jedné krve

trestanec: Michela-amazonka
dozorci: Mája @ wlkeR

Tak po pěti minutách na ně někdo vystřílel celý zásobník a pak se před nima objevili dveře tak velký, jak kdyby tim měla projít celá anti-maruškovská armáda. Momentálně je ale blokovalo autorčino přefouklé ego. Ron s Hermionou vydechli úžasem. "pojďte dovnitř" pokynul jim stoletý král Harry.

Když všichni tři vstoupili a zavřeli za sebou dveře, začli si to (HARRY!)(... Ale nic.) Ron s Hermionou ve tmě rozdávat a poté zvědavě prohlížet. "tak co teda chcete vědět?" zeptal se jich Harry. "jak ses k tomuhle chlívku dostal a kde to vlastně jsme?" vypálil ne(?) něj okamžitě svý kulky (z kalašnikovu, sakra!) a následně otázky Ron.
"takže, dostal jsem se sem přes Snape(a)ovu mrtvolu a je to knihovna"A kde jsou nějaký knihy? odpověděla mu na otázky věštkyně a transvestitka vjednom - Harry.


"jak přes Snapea?" nechápala Hermiona, vlastně nikdo z těch dvou tisíc čtenářů obklopivších trio s pochodněmi, barely s térem a velmi krvelačnými výrazy v tvářích.(*Nenápadně se zařadí do davu*) Normálně, sledoval jsem ho" "a to jako nepoznal, že si sám sebe za nim jo?" zatvářil se pochybovačně Ron a zbytek zdravé populace. Harry protočil oči v sloup, který pod tím nárazem prasknul a sesypal se následován celou místností. The end. "přes Pobertův plánek, blbe" "aha" pochopil okamžitě blb Ron. "vždycky jednou za tejden zmizel a nebyl nikde k nalezení, tak jsem se sem se semišovým semaforem jednou vydal abych zjistil kam to vlastně chodí, když ho přestane bavit původní děj a chce se ujistit, že jeho původní autorka je oproti fanynkám úplně normální osoba. No, a narazil jsem na tohle" rozhlídl se Harry po místnosti, ale spatřil pouze dvě krvavé kaše na zemi a osobu zahalenou tmou, která k němu přicházela s benzínem a sirkou.

"jo a mimochodem jak si to myslel s tou knihovnou? Dělal sis srandu že jo? Že je tohle knihovna." "ne nedělal" zavrtěl Harry hlavou. "to si nás zavedl jako do knihovny? Pomátl ses?" "přemejšlej Rone" štěkl na něj Harry. "vážně si myslíš, že tohle je obyčejná knihovna, když sem chodí Snape? A k tomu o ní ještě ani nikdo neví?" věštkyně útočí, aneb jak může vědět, že o ní neví nikdo jiný? Vidí mu do hlavy? Ne, tohohle mám dost. Ať si klidně vymýšlejí svoje MS, ale ať už mi konečně autorky přestanou mrvit původní postavy!

"on o ní nikdo neví?" vykulil Ron oči a tím pádem definitivně přišel o třetí pár, neb mu je wlkeR zabavil s tím, že je dostane na konci školního roku. "Brumbál a McGonagalová samozřejmě ano, ale nikdo jinej" "tim chceš říct, že bysme tady správně neměli co dělat že?" ozvala se Hermiona "ano, přesně tak Hermi" přikývl Harry s takovou silou až mu upadla hlava a musel ji začít hledat, jelikož se snažila odkutálet co nejdál od těla "takže o ní ví jenom učitelé, protože pro děcka jako jsme my jsou ty knihy dost nebezpečné, ale v tom případě sem může někdo každou chvíli vejít" "nemůže" odpověděl na to Harry.

"a jak to víš?" "protože ten plánek už sleduju hodně dlouho a vím kdy Snape sem chodí. A Brumbála s McGonagalovou jsem tady ještě ani neviděl a pak těžko by šli touhletou chodbou" "jak to myslíš?" ozval se chrochtající Ron.

"přemejšlejj( s dvěma j, jak se to dělá?) Rone, opravdu si myslíš, že chodí zrovna tudyhle? Vždyť se podívej jak ta chodba vypadá" "tim chceš říct, že chodí zdí jo?" řekl posměšně Ron. "samozřejmě že ne, ale určitě mají i jinou chodbu do týhle místnosti ne? To znamená tajnou Rone" ztrácel už trpělivost (a co mám, sakra, říkat já?)(A já? Když jsem to vzdala po prvním odstavci…) Harry. "aha, ale není to tak trochu nebezpečný, že na to nějaký děcka narazí?"
"ne, není, tuhle chodbu by nenašli a pak, kdo nemá plánek, nezjistí, že tady vůbec taková nějaká je (představte si tajnou chodbu s dveřma, kterejma by prošla armáda; zlatá obecná teorie relativity...)(A navíc takové podcenění Freda s Georgem, nevěřím že by tu chodbu nenašli!)" "ale co když nějací prváci zabloudí? Asi těžko by uvěřili, že je to jen obyčejná chodba. Samozřejmě, když prváček vidí, že to není obyčejná chodba - neleze tam. Ale co Ron a Harry, ty by tam taky jako prváci nevlezli?!" "Rone, aby tu chodbu našli, museli by narozdíl od nás, hlavních hrdinů, říct zaklínadlo, dost těžký, a to pochybuju, že by nějací prváci zvládli"

"ale vždyť ty si žádný neřek" "neřekl jsem ho jenom nahlas, pro případ, že by nás někdo sledoval. "ale jak si ho potom věděl ty? Když ho ten Snape nevyslovil nahlas nebo snad jo?"
zatvářil se pochybovačně. "a co tohle?" ukázal na Pobertův plánek.

"problém je spíš v tom, že ta knihovna je někde za touhle místností a co jsem se tak díval na ten plánek, žádná pomoc tam není, což znamená, že se nikdo, kdo tuhle místnost našel, nikdy nedostal dál" Vtom Harryho tečku za větou utnula, zároveň s jeho hlavou, wlkeRova kredenc. (teď už víte i důvod...)

"to vede dál?" zeptal se překvapeně Ron. "no tak tady asi ta knihovna nebude ne? Nebo ty jí tady snad vidíš?" obrátil se na něj Harry. "ne" "no tak" "a tu místnost máme hledat asi jako kde? V pr…" ozvala se najednou sprostá Hermiona. "za zrcadlem, který nikdo nepoužíval támhle (ale jinde jo) sto let, nebo za stolem, kterej vypadá že už sotva drží?" "jo, někde tam" ukázal někam do neurčita Harry. "no ty ses snad zbláznil ne? Jak tu místnost chceš asi tě najít? Vždyť to může trvat támhle (tedy všude jinde než tady) týdny nebo měsíce!!! Co kdybysme raději vzali tyhle tři vykřičníky, každý jeden, a šli jimi ubodat autorku?" "já netvrdil, že to bude hned" prohlásil svítícím gramofonem Harry.
Hermiona protočila oči v sloup (kam ty děcka na ty oči jenom chodí...)(Kradou je u Filce v šuplíku, ne?). "tak hele(rychle, výhodně a skvěle…), chtěli jste jít se mnou? Chtěli, chcete tu místnost vidět? Chcete, tak já nevím v čem je problém?!?! (problém je v periodičnosti uspořádání znamének, která vlastně nemají společně v jedné větě co dělat; závěr - povídka nemá řešení v reálném oboru.)"

"problém je zřejmě v tom, že tu místnost můžem taky hledat pár let" "no a? co já s tim mám dělat? Nevadí, když tam skončíme už na věčnost. Mám se jít snad zeptat Snapea jestli by nám s tim nemoh píchnout (jistě, jistě, ve dvou na druhou se to lépe táhne)?" prskal sliny Harry. (Pozor vzteklina!)

"třeba" pokrčila Hermiona rameny. "no ty si snad úplně zmagořila ne? Zabil by mě, jen bych se ocitl na jeho prahu, vrahu" zíral na ní neuvěřitelně (to proto, že jeho oči byly v sloupu, pamatujeme? Proto bylo tak nějak neuvěřitelné, že měl vůbec čím zírat) Harry. "samozřejmě že jsem to nemyslela doslova" řekla otráveně Hermiona. "jen jsem tim chtěla naznačit že by bylo dobrý s někym se o tom poradit" "jo, proč ne? Je tu ještě Brumbál a McGonagalová, tak se zeptáme jich" dělal Harry zamyšleného, v duchu však pěnil a čepoval pivo. "Harry, nech toho, chtěla jsem tim jen prostě vyjádřit, že by mě docela překvapilo, kdyby se nám to samotným podařilo, protože ty před náma taky nebyli zrovna žádný pitomci (a po vás potopa)"

"no fajn, jinže(začínám nesnášet tohle slovo) jestli už nepřestanete, nemusíme to najít ani za dvacet let, takže co dát se takhle do práce na slovosledu mém přeskládání?" vložil se do nich pomocí Ctrl+V Ron a pomocí DELETE Mája.

A tak se nakonec dali do práce, ale ani po třech hodinách nenašli ani náznak něčeho, že by tu nějaká místnost měla ještě nespisovně bejt. "no já se na to vykašlu" zvolal náhle Ron a hrdinně se na to vykašlal. "ne vážně, jseš si jistej, že ta místnost má bejt zrovna tady? Nemohl ses třeba splíst? Tady totiž ani v nejmenším nevypadá, že by tu nějaká další místnost měla ještě bejt." "ne nemohl" odpověděl Harry. "no tak fajn, já jen že bych tu docela nerad tlačil do nějaký zdi, nebo do všeho možnýho a nakonec se dozvěděl, že ta místnost tady vůbec není, ale je na druhý straně" "tak toho se opravdu bát nemusíš" ujistil ho znovu Harry. Protože opatření jako u Komnaty nejvyšší potřeby, přece nebude mít hlídaná a tajná místnost!

"no tak fajn" kejvl. "tak jdem ne?nebo máte snad ještě jiný plány? Mě se totiž chce docela už spat, a už sem dlouho nebyl doma v Ostravě, takže kdyby vám to nevadilo a…" "ne Rone, už jdem taky" přešli ke dveřím že už pudou, když je Harry zastavil na červenou. "ještě něco vám chci říct. Chtěl bych abyste věděli, že o týhle místnosti se nikdo, opakuju nikdo nesmí nedokončeně dozvědě, jasný, aby vás třeba neslyšeli nebo tak, dávejte si na to pozor" oba jen kejvli a tak se vydali na dlouhou a strastiplnou cestu a my jim ji rozhodně neulehčíme.

"Carpe diem" řekl Harry když přišli k Buclatý dámě. Když vstoupili do společenský, bylo tam docela veselo, kvůli dvojčatovým (ještě že ne dvojčatičelým)(třeba jednou) vtipům a tak se jim úplně bez problému podařilo projít do svých ložnic, aniž bych si jich někdo všiml. "tak dobrou kluci" loučila se s nima Hermiona. "dobrou Hermi" řekli jednohlasně a odešli do svých ložnic (tečku samozřejmě nechali za dveřma, páč by jim zaneřádila koberec)(Ne, tečka zdrhla! Protože nechtěla nic jako je tahle povídka ukončovat. Nechtěla se nakazit!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 15. května 2009 v 20:47 | Reagovat

ou..no to bylo..přiznávám, že bez těch vašich glos už bych s tím dávno sekla, i tak jsem neustále odbíhala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama