1. kapitola 2/4

11. května 2009 v 20:37 | Michela-amazonka oglosováno by Mája @ wlkeR |  FF - Dobro a zlo jedné krve
trestanec: Michela-amazonka
dozorci: Mája @ wlkeR


"Brumbál mi tvrdil, že taky neví prej proč se to stalo" "jak tvrdí?" nechápal Ron. "mám totiž pocit(♪jako je bodnutí nože, …♪), že Brumbál to ví až moc dobře" "tak proč ti to potom teda neřek?" zeptal se. "protože nám to říkat ani nemusí" vložila se do toho Hermiona, vložka jedna křidýlkatá. " jak to? Mě to třeba zajmá" Hermiona protočila oči ¨ (názorná ukázka, toto) v sloup. "jinže, tedy někde úplně jinde, jak říkáme u nás v Tramtárii, to je zjevně tvůj problém Rone. "ale nás přece zná ne?" "mám takovej pocit, že Brumbál zná všechny kdo jsou na týhle škole, když už jsme ti hlavní hrdinové a tak," "no jo, jinže nás zná přece stejně důvěrně jako svůj Enter,

trochu blíž. Ta včerejší společná koupel nás přece musela sblížit, ne?" "jinže (začínám mít neodbytný pocit, že tohle není překlep)(Já taky, protože to tu není jen jednou. Nejspíš novej výraz o kterém jsme se dozvěděli až teď) tohle bublinkování na věci nic nemění, to dá snad rozum ne?" " a tos myslela jako jak?" zeptal se rozhořčeně zatím stále kečupový Ron. "tim jsem chtěla naznačit, že stačí občas používat sprchu, šampón a hlavu, Ronalde"

"a kdo jí podle tebe asi tak nepoužívá?" "hm, že by ty?" docházela Hermioně trpělivost (nápodobně, zcela nápodobně). Nechte už toho vy dva, nemáte nic jiného na práci než se hádat? Jste jak(proč jak?) malý děti, vážně" naštval se Harry ještě víc, a víc, a víc, až vybuchnul. Bohužel se nedalo popsat, jak zdi místnosti ohodil jeho mozek, protože žádná taková ani podobná substance nebyla v jeho ostatcích nalezena. Oba se zatvářili dotčeně. "ty taky nejseš zrovna dospělej je to jen tvoje vina, protože jsi mu dostatečně nepromasíroval záda" poznamenal Ron.
"ne, ale aspoň se chovám přiměřeně svýmu věku a promasíroval něco důležitějšího" odpověděl mu Harry a nechal ty dva za sebou.

VELKÁ SÍŃ (jako ta kde zpoza sloupu vyskočí Balrog a vrhne se na čaroděje? WlkeR je pro!): Harry si sedl za stůl a začal obědvat, když se k němu přidal Ron. "kde je Hermiona?" "ále" mávl rukou. "prej si potřebuje něco ještě zařídit, vždyť jí znáš ne? Prej přijde později, teda aspoň ona to tvrdila, prey (…tenhle překlep asi o něčem vypovídá, nemyslíte?)" "no aspoň nebude mít potom tolik práce jako my" "jo to určitěne, bude totiž zase plíst ty její čepice domácím skřetům, teda jestli se to dá nazývat pletením" "to nebylo od tebe zrovna hezké Rone" ozvalo se za ním.

"jé Hermi, vidím, že si dorazila" řekl omluvně Ron."dorazila" přikývla. "jen se mi nelíbí, jak se do mě pořád navážíš" začala si Hermiona nandávat na talíř Ronova střeva. "promiň, nemyslel jsem to tak" vyhrkl vykuchaný Ron "vím moc dobře jak si to myslel" otočila se na něj rozlo(b)meně. (A co na to Sponka? "Chcete-li přecházet mezi chybami v dokumentu, poklepejte na tlačítko Stav pravopisu a gramatiky na stavovém řádku." Právě jsem zjistil, jak brutálně zavraždit Officy…) "já se do tebe taky pořád tak nenavážím" "už jsem se ti snad omluvil ne?" zavrčel Ron.

"jo omluvil, ale nejlepší by bylo, kdyby si sám sobě to nedělal vůbec (ale víš… on Harry nechce)" ušklíbla se na něj. Ron protočil oči v nejbližší mramorový sloup a zasáhnul, načež dal se do jídla. "já to viděla" prohlásila Hermiona začtená do novin. "No a? říkal jsem snad že to vidět nesmíš? (RONE!)(WLKERE!)" "jen tě informuju. Pokrčila Hermiona rameny. "tak tě ujišťuju, že mě ty tvoje informace vůbec nezajímají, takže si běž informovat někoho jiného(Mně už to taky nezajímá! Jen jsem zjistila, že autorka napsala 39 kapitol téhle povídky a nesmím zapomenout na prolog, takže celkem 40… Vážně bych to nepřečetla celý.) " otočil se k ní Ron zády.

" dobrý, nemám zapotřebí někoho dalšího ještě informovat" ozvala se zase Hermiona. Ron vypadal, že už snad každou chvíli vybuchne (patologie má dneska Vánoce). "nech mě laskavě aspoň v klidu najíst" zavrčel Ron.

" dobře, jen bys měl vědět, že…" "sakra ty si nerozuměla česky? (odkdy je tohle česky?)(Od doby nežer chleba, nepij vodu a čti bludy?!)" přerušil ji Ron. "no hele, nechci vás vyrušovat, ale já už půjdu vytírat záchodky, začíná to tu bejt totiž docela vážně nebezpečný" otočil se a odešel. "fajn, ještě něco?" zeptal se Ron. "ne nic" odpověděla Hermiona. "dobře, takže doufám, že mě omluvíš" zvedl se Ron.

(KNI)HOVNOVNA: " proboha, co už tu zase chceš?" protočil oči v sloup Ron (to už byl jeho druhý náhradní pár po babičce!), když uviděl Hermionu vejít. "nebyla si tady takhle náhodou před chvílí?"(Nezaráží ještě někoho krom mě, že v knihovně byl Ron? Jeho pitomý otázky raději nekomentuju) "byla" odvětila nevzrušeně Hermiona. "ale pokud vím, tak ta knihovna je pro všechny a je docela jedno jak často nebo jak dlouho tady seš" zamířila k jednomu regálu. "co sem jdeš vlastně dělat. Úkoly máš už všechny hotový ne?" "mám, přišla jsem se semka učit na NKÚ, jsou už totiž jenom za devět měsíců" "už? Snad teprv ne?" "ne, už" stála si za svým řečnickým stolkem Hermiona. "na tady máš taky knížku "učíme se abecedu" a začni se taky učit číst a psát" hodila mu takovou jako ale fakt bichli. "no Hermiono, nechci ti nic říkat, ale asi tě zklamu, mám totiž užitečnější věci na práci, třeba jako úlohy na zejtra, nemám na podobný nesmysly čas, takže když mě omluvíš?" Hermiona ho ale sjela takovým pohledem, že už radši nic nenamítal a dal se do práce.(Moje představy o dění se nejspíš rozcházejí s autorčinými…)

Když se o dvě hodiny později vrátili do společenskýho výčepu, první co uviděli bylo, jak Harry sedí v křesle a píše úlohy. Nazdar lidi,kde jste byli?" zvedl k nim Ronovy oči, co seškrabal ze sloupu v síni. "v knihovně, učili jsme se o lidském těle" odpověděl mu kysele(protože nezná Odol) Ron, "kde si asi myslíš, že bysme s Hermionou mohli bejt? V bordelu je to moc nápadný." Harry přikývl. "snad ne na NKÚ?" podíval se na ně s otázkou v očích. "právě na ty" potvrdil mu to Ron. Harry zakroutil nesouhlasně hlavou.

"no je to vaše věc, ale jestli chcete znát můj názor, tak je to teď stejně na nic, do NKÚ je času ještě spoustu (ale to ještě netuší, že Lucius připravil novelu zákona, podle které budou studenti testovat nové státní NKÚ už pozítří; mwahahaha!). Tak, už mám konečně hotovo" zaklapl Harry knížku.

"jdu se podívat za Hagidem, chcete jít někdo se mnou?" zeptal se jich. "šel bych, ale kdyby na mě teď díky někomu nečekala hromada masožravých úkolů, že?" otočil se na Hermionu.
Ta zlostně sevřela jeho oči do úzkých štěrbin mezi dveřmi a křikla. " fajn, jak chceš?" křikla(Už vím, proč jí Ron nazval v pátém ročníku královnou křiklounků…) tak hlasitě, až se jí oba lekli. "ale až budeš něco potřebovat, tak za mnou nelez, je ti to jasné?" nečekala na odpověď a hnala se do dívčích ložnic. "co sem řek?" obrátil se na Harryho. Harry nad tim mávl jenom rukou a radši řekl že už musí jít, nechtěl se do toho plíst, měl je už plný, zuby, teda, jak se v jednom kuse pořád hádali.

U HAGRIDA (tak to je ta nová hospa!)(Já myslela že motel, ale hospa je taky dobrá): "tak jak se vlastně taky vede (i Hagrid už mluví jako Hagrid!)?" "ále, tak jde to, znáš to ne? Jen ty učitelé by mohli bejt lepší, už mě s tim vážně štvou, kolik nám toho dávaj" "no to víš, blíží se NKÚ ne? Tak se nediv. "já už se nedivím vůbec ničemu" odpověděl na to Harry.

" Hermiona se už dokonce i na ně učí s Ronem, no ne že by šel Ron do toho zrovna dobrovolně ale tak víš jak to myslím (myslím, že bych raději glosoval Monty Pythonův Létající Cirkus) " Hagrid přikývl. "znám Hermionu" uchechtl se. "ale kde je vlastně teď máš?" rozhlídl se. "nevím, někde zalezlý, Ron si nejspíš dělá nahoře úlohy a Hermiona? Jak jí znám, tak je zase určitě zalezlá v knihovně. Prostě všichni jsou zalezlí, mně na nervech. V kýblu." "jak to že nejsou spolu? Protože je to telenovela a skončí spolu až po ustání hrozného ublížení ze kterého vyjdou jako skvělí a nejlepší." podivil se Hagrid. "protože se pohádali a pak? Už si někdy viděl jít Rona dobrovolně do knihovny?(Pokud se nemýlím v týhle kapitole tam šel nejmíň třikrát.)" Hagrid zavrtěl hlavou. "na, puťa puťa, tak vidíš"

"a jak to, že se pohádali?" "prosimtě, to bych bejt na tvým místě radši ani neřešil, ty dva se totiž spolu hádají každých pět minut, na každým kroku (nechtěl bych bejt na jejich místě, když po večeři s projímadlem spěchaj na záchod)." "no když myslíš" pokrčil Hagrid rameny. "a nechceš aspoň ten čaj?" "ne dobrý, už stejně musim(znovu okupovat záchod), už jsem tady přes půl hodiny a nahoře mě ještě čeká plno úkolů." "tak jo no, tak se ještě někdy stav" "budu(Chápete odpověď? Příště až se mě někdo zeptá ať se stavím, tak mu taky odpovím: budu…)" usmál se na něj Harry a odešel.

............. Pro odvážné kapitola ještě nekončí... brzy... Omlouvám se, ale nakazila mě tečkovaná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lana Lana | Web | 14. května 2009 v 2:08 | Reagovat

°položila si svoje vypadlé bulvy blíže k monitoru a nevěřícně kouká°
Tak jo; pochopil to někdo?
Mě se zdálo že tahle kapitola nebyla o ničem jiném než o hádce mezi Ronem a Harmionou.

Glosy? No co knim říct? Válela jsem se tu smíchy.

2 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 14. května 2009 v 9:20 | Reagovat

[1]: Myslím, že autorka je jediná chápající osoba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama