1. kapitola 1/4

9. května 2009 v 10:39 | Michela-amazonka oglosováno by Mája @ wlkeR |  FF - Dobro a zlo jedné krve
trestanec: Michela-amazonka
dozorci: Mája @ wlkeR


Byly dvě hodiny odpoledne, když se do knihovny přiřítil Ron s Denním věštcem v ruce.,,to musíte vidět" hulákal na celou knihovnu. "Musíte si všimnout povídky dlouhé na šest stran Wordu bez velkých písmen na začátku a opakování slov je samozřejmostí"

,,ticho autorko(Ronalde), snažím se soustředit jestli sis nevšiml" odpověděla roztržitě Hermiona. Někomu nejspíš na klávesnici chybí velká písmenka na začátku vět.
(Já se spíš obávám, že si je autorka šetří na jednu velkou CapsLockalypsu…)


Bylo konec všeho Mája zabila zdejší MS a její hlava nyní venku září a tak byli všichni namol; jen wlkeR byl zalezlý v knihovně, a zbytek poslal zkontrolovat pec v kuchyni, jestli už je dost rozptopená; zevnitř, aby se nemuseli dívat z okna a taky ve snaze něco najít(Ukázala jsem jim knihu "5 způsobů jak se zaručeně zbavit Marušek"). ,,ale no tak Hermi, nerozčiluj se,(A já můžu?) ještě ani nevíš co to je"(Po těchto několika větách. VĚŘ MI, JÁ VÍM, CO TO JE!) ,,copak si hluchej? Věta začíná velkým písmenem! Nechci poslouchat další výmluvy typu: nemám čas" odvětila vztekle a poprskala všechny v okolí tří metrů. ,,tak se na to podívej do kterékoli učebnice češtiny" (Raději ne.)

vrazil jí Ron shift a noviny do ruky. Hermiona ho sjela na skateboardu rozčileným pohledem, ale nakonec se přece jen sklonila nad kýbl a četla na jeho dně umně vyzvracený nápis.(Nedržela před chvílí ten papír v ruce sama?) ,,Kdo bude ministrem kouzel?" ,, Panebože" vykřikla, aniž by věděla, o kom mluví. ,,Co se děje?" přisedl si k ní Harry z druhý strany. ,,Popletal už neni ministremŮ(??? *Pozor infarkt. Pozor!*) šeptala Hermiona. ,,COŽE?" (vykřikl) uprdl si Harry tak hlasitě, až se po něm pár lidí otočilo.

,,tak poslouchej,,Popletal zatajil důležitou věc a proto byl odvolán z posta (posel pošel za jeden den… zlatý učebnice matiky, i ty jsou záživnější) ministra kouzel"(Nemůžu, prostě nemůžu předchozí větu okomentovat.) ,,co je to za nesmysl, a jakou věc měl zatajit? Těhotnýho Brumbála? Tady bych se tomu ani nedivila." ,,to nevím, to tady nepíšou, ale poslouchej dál, ještě neni konec(Ó bóže, smiluj se.), píšou tady totiž, kdo byl zvolen novým ministrem" ,,tak kdo?"

,,panebože" zašeptala Hermiona a Mája, když jejich duše odcházely na onen svět. ,,to neuhádnete" (Ale tipnu si: Voldy!) ,,no fajn Hermi, ale my bychom by se to taky rádi dozvěděli, protože neumíme číst, takže kdybys byla tak laskavá a řekla nám to, nebylo by to rozhodně na škodu" ozval se Ron, který to už věděl, ale asi i jeho navštívil hodný pan Alzheimer.

,,ministrem je..." nadechla se Hermiona. ,,Lucius Malfoy (záporňák a blonďák v jednom! To je jak dostat k viagře balení lentilek zdarma.), který jako první ministr v historii vydal zákaz tečky za větou
Harry na ní zíral dobrých pět sekund (měřeno wlkeRem, který jen tak mimochodem glosuje, místo aby psal protokol z elektroniky), než se zmohl na slovo. "ale Hermi, to není přece možný, jak by mohl…" "na tak se podívej sám" Zdá se mi to, nebo je to glos sám o sobě? (Já už touhle dobou taky věřim všemu.)

dala Harrymu noviny do ruky.(Takže štafetka, hlavně jim to pak stejně bude muset předčítat) " to ministerstvo se prostě muselo úplně zbláznit, jinak si nedokážu vysvětlit(já taky ne, ale vkládám naději do wlkeRa)(E=mc2…?), proč mu to blbý místo sakra dali?" (na blbej pytel blbá záplata *hledá na půlmetrovym ocelovym ostnu ouško k navlečení nitě z napalmu*)

Skončil Harry rozčileně na začátku nového odstavce. "já tvrdím pořád, že to ministerstvo nemá všech svých nakládaných okurek pohromadě." (*s provinilým výrazem uklízí sklenici se zbytkem láku zpátky do skříně*)
Řekl Ron, kterej se z toho nespisovně nemohl vzpamatovat stejně jako Harry. "zaručeně ho tam vyslal Voldemort, aby měl informace. "jo, kdo jinej, jinže tohle tohle jim řekni, uvidíš jak s tebou vymetou."

Vždyť sám víš, jak je to ministerstvo blbý a zavádí novou českou (českou, jo?) gramatiku, tak nevím čemu se tak divíš, že to tak nakonec dopadlo, dalo se to čekat, že něco takovýho Voldemort, jehož jméno už smíme všichni vyslovit, udělá" řekla Hermiona.
"to se může ministerstvo přidat rovnou k němu, když si myslí že se u něj budou mít líp" To jsou mi ale konspirace! vyprskl zelenou nudli naštvaně Harry na všechny v okolí a vyskočil z okna na nohy."ale kam jdeš? Zeptal se udiveně Ron. "kam asi? Najít uvozovky? Nebo smysl díla, a nebo snad probudit mých pět opiček z komatu?
Za Brumbálem, chci od něho slyšet vysvětlení" "fajn, počkáme tu na tebe" Harry kejvl (to je nový výraz pro kýbl? Tak mi honem nějakej přineste!) že slyšel a odešel. Jak můžu glosovat střízlivá? Asi si za chvilku něčeho loknu! Nenabídne mi někdo něco pořádného na povzbuzení? (Něco tvrdšího, třeba? *podává 200-stránkový skripta Fyziky pevných látek*)

U BRUMBÁLA V POSTELI (a já si říkal, co tu dělaj šecky ty polštáře, zubní protézy, pouta…): "jak mu to zatracený místo mohli dát?" rozčiloval se Harry. "to nevím, ale můžeme se jich tam na to dojít zeptat, protože ministerstvo je jeden velkej holubník, kam si každej chodí jak chce, kdy chce a probírá naprostý… au, sakra! Povídka má pravdu!" Harry se na chvíli zastavil a pohlídl na Brumbála, potom odfrkl (tady má někdo taky prasečí chřipku). "nemělo by to stejně cenu a vy to víte" začal zase Harry přecházet po místnosti. (*škyt* Už jsem mírně pod vlivem)
"no právě, proto jistě uznáš, že se s tim dělat nedá vůbec nic(Vždycky se dá něco dělat! Takovej wlkeR ti vymyslí 10 způsobů jak se zbavit tohohle problému… Zničit dílo a vyhnat autorku na lekci psaní)(Hm? Já myslel, že stačí svést Luciuse a zamknout ho v SMDB dungeonu, čímž se zničí zápletka, ministrem se stane Harry a povídka bude pokračovat v alternativním vesmíru, který nás, dá-li bůh, nikdy nepotká)" odpověděl v klidu u cigára Brumbál.
" á…. Jak já to ministerstvo a sebe nesnáším" za´tal( *kulí oči* Jak se to dělá?? Má nějakej zákal?)(Houbeles, učí se orksky) ruce v pěst. "sedni si Harry" pokynul mu Brumbál. Harry si teda sedl na prdící polštářek ve kterém byla schovaná bomba. *BOOOM*

"četl si přece ty noviny pořádně, že ano? Ujišťoval se Brumbál. "samozřejmě že ne! Přečetla mi je Hermiona." odpověděl mu Harry. "no tak vidíš, tak je zcela zbytečný se tady rozčilovat, to je nám tady zrovna teď úplně k ničemu, Lucius už ministrem je, (Proč je tady enter? Už vím, odskočil si od přímé řeči a zašel sem na kus řeči.)
takže si teď to ministerstvo nesmíme proti sobě poštvat, protože bysme se mohli ocitnout v pěkné kaši, jenom bysme to zhoršily, protože jako ženy žijící i ve 21. prvním století ve středověkých poměrech nemáme žádná práva, proto vyčkáme a až se naskytne nějaká příležitost, dáme jim najevo, jak hluboce se mýlili, když to místo dali Luciusovi" " aha a to bude trvat jak dlouho? Nejhorší varianta: Celou povídku!"

" to já myslitel světa, borec a hlavoun obecný Harry nevím jak dlouho povídka se mnou bude na vrcholu, možná týdny, možná měsíce, nebo možná i roky""ale to je hrozně pozdě na její zničení" zděsil se Harry. "to jistě, ale do té doby nemůžeme dělat vůbec nic, to uznáš určitě i ty, nemám pravdu?" Harry přikývl. "no nic, tak já už půjdu" začal se Harry zvedat. "nerad jsem vás rušil pane" "mě nerušíš Harry, můžeš přijít kdykoli budeš chtít" přikývl a odešel. "Ten Brumbál se choval stejně divně, ten určitě něco musí vědět" přemítal při cestě Harry. "no nic, to je stejně fuk, protože i kdyby Brumbál něco věděl, mě to stejně neřekne, tak jakej to má smysl o tom vůbec přemejšlet". (*Máje hlásá její komp EROR!* Vážně ztrácím naději ve smysluplnou povídku. Zajímalo by mne, kdy jí ztratíte vy, či váš komp… aneb kdo by to četl bez glos - povinně nahlásit do komentu, abych mu mohla smeknout. Mě to ubíjí každou další větou.) (já jen přemýšlím, kam jsem zakopal válečný Enter…)

"Tak co? Tak nic! Ne, tak si dáme Deli!" přilítli k němu Ron s Hermionou a hejnem rozzuřených češtinářů, když vešel do knihovny. "tak nic(*Hups* Jsem jasnovidka, ani jsem to nečetla dopředu. Předvídala jsem, že mi jedna dávka bude stačit.)" odpověděl jim Harry. "jak to že nic?" zeptal se zmateně Ron. "Brumbál mi řekl, že se s tim nedá stejně nic dělat (Počkat, počkat, já myslela, že si to Harry jen domyslel… Už se v nejlépe psané přímé řeči začínám ztrácet)a že až se naskytne příležitost, takže jim to dá najevo, jak se spletli" "ale to bude támhle za týdny nebo dokonce ještě dýl" namítla Hermiona. "no právě" odpověděl otráveně(*schovává lahvičku nejúčinnějšího jedu světa za zády* Snad to na tom černém trhu nespletli jako minule.) Harry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lana Lana | Web | 14. května 2009 v 1:54 | Reagovat

Prohlašuji že se tímto omlouvám povídce "Harry za hranicemi času" nebo jak se ta věc jemnuje.
Tohle je horší.
Nemohu pochopit jak tohle můžete číst bez glos.

Jinak jako vždy skvělé. Řechtala jsem se tak  až na nás sousedka bouchala pře zeď.

2 Mája - majitelka blogu Mája - majitelka blogu | 14. května 2009 v 9:18 | Reagovat

[1]: Obdivu wlkeRa, já jsem to pár řádcích vzdala a nechala na něm tu horší část. Pak jsem se jenom přidala. Jsem ráda, že se ti glosy líbí. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama