Part 4

30. prosince 2008 v 20:24 | Lina oglosováno by Mája |  FF - MS č.3

Smuteční Parte 4

trestanec: Lina
dozorce: Mája


Tak a je tu další kapitola k MS č. 3(a my jsme tu s ní). V této kapitole naše hrdinka(*otáčí se, ale žádné fanoušky nikde nevidí* Moje rozhodně ne!) opět sráží k zemi nevinné chodce(což se ji brzy s úroky vrátí) a prozradí se jedno tajemství(Našel se člověk, který vše zvládá i bez inteligence? Nebo snad je jen uvařená z muších noh a mně se ta povídka jen zdá?). Nebyla by to žádná MS, kdyby se to taky rychle nenaučila, že?(Tajemství se dá naučit? *opičky začnou skákat do stropu s transparenty *My tě taky něco naučíme!*)

Už jsem to nevydržela(a uškrtila další možnou Marušku), jak tam stáli(začali všichni tleskat mému výkonu). Když jsem se dostatečně vysmála, protřela si uslzené oči, zjistila jsem že stojí nade mnou a tváří se výhružně.(Jak jen to přežila? To už tu nefunguje ani Avada?!) To u mě vyvolalo další záchvat vzteku(smíchu). "Co je ti tady k smíchu (Maruško?). Necháš nás trápit se výčitkami z neúspěchu a pak se nám směješ? Tohle ti neprojde, dostaneme tě "začala jsem tušit nějakou zradu a radši jsem začala utíkat.(Neutečeš!)
"My tě chytíme jen počkej!"křikl za mnou Sirius a rozeběhli se. Chvíli jsem jim statečně utíkala, ale pak co čert (ne)chtěl, zakopla jsem a k zemi jsem někoho srazila.(mě srazila tahle věta) "To je už potřetí za jeden týden,"kouknu a se a koho nevidím(smrtka s velikou kosou se odhodlala doprovodit mě na věčnost). Pana praktikanta. Když se chci taky postavit zabolí mě v kotníku a já se sesunu zase na zem.(Chuděrko, aby ses nezlomila)
"Je vám něco?"zeptá se najednou strašlivě nadšeně(starostlivě). "Asi mám zvrtlej celej život(kotník). Nic to není,"řeknu mu. To už u mě, ale klečí.(Jestli ji teď požádá o ruku, tak se neznám) "Ukažte, mi mizející mezery"řekne a já si vyzuju botu a objeví se nateklý kotník.(Nepřeháněj!) "Auvajs, někdo po mně hodil tunové závaží"vyjeknu, když vezme nohu do svých rukou a (na její hlavu dopadne závaží *radujeme se ze zdařené trefy*)začne poraněným kotníkem otáčet. "Zlomené to bohužel(asi) není. Tak vstávejte, doprovodím vás na ošetřovnu,"chytne mě a vynechanou mezeru za ruce a vytáhne mě na nohy, vlastně na nohu(tu druhou rozdrdilo závaží, když spadlo z hlavy).
"Tak tady jsi,"ozve se za mnou(další chuděrka mezerka), namáhavě se otočím a tam uvidím kluky. "Co se stalo?"zeptá se mě Remus s nezájmem. "Spadla jsem a vyvrtla si kotník,"(minuta ticha za mezery, dnešní parte patří jim)řeknu jim. "Co tu děláte vy?"vyjedou na Bridgetona(jejího zachránce). "Já slečně Hastingsové pomáhám na ošetřovnu,"řekne (celkem) klidně. "Půjdem do márnice(ano!)?"zeptá se mě přičemž kluky okázale ignoruje(jelikož oni tam nepatří). Začínám se bavit, když zahlídnu jejich vítězné(nasupené) výrazy. "Něco vás pobavilo, slečno Hastingsová?"zeptá se mě, když zajdeme za roh. "Ani ne,"odpovím mu a cestou na ošetřovnu mlčíme(KONEČNĚ).
Na ošetřovně mávne madam Pomfreyová dvakrát hůlkou a můj kotník je v pořádku(tentokrát nebude žádný "blivajz" lektvar? Škoda). "To bylo úžasný(a taky to bylo naposledy),"řeknu jí. Ona se jen usměje a propustí mě. "Tak co dobrý?(Vůbec ne)"přede dveřmi na mě čekají kluci. "V pohodě. A vy?(Nechytili jste ode mě žrouta mozku?)"zeptám se. "Odpouštíme ti,"řeknou(nepiš prosím za každou přímou řečí "řeknou", ale zkus třeba mezeru!) slavnostně a všichni se začnou smát. Koutkem oka zahlédnu Jacka jak nás pozoruje, ale pak zmizí(nedivím se mu). "Jdeme. Máme hodinu, psaní mezer za přímou řečí"zatrne ve mně, lektvary. "Lektvary?" "Jo a jdeme než nás Křiklan zabije(šla bych mu osobně poděkovat),"odpoví mi kluci. Pak už sedíme jako zařezaní, jelikož za pozdní příchod jsme si vysloužili školní trest.(Spravedlnost se dostavila v podobě žalující a prosící opičky*Plán A: zdařen*)

"Tak tady to je(konečně konec?). Chce to vyklidit, umýt, a zase zařadit,(ocitli jsme se snad v Popelce?)"řekne(opička ti taky brzy něco řekne, ale ne ústy!) nám madam Pinceová a ukáže na nešpinavější a nevzdálení(jsme si tak vzdálení, jsme si tak vzdálení *vyzpěvují opičky nad hrobem této MS*), a taky největší regál s knihami. "Super, špína je můj milenec"podotknu. Kluci se chopí kbelíků s vodou a celou mě pokropí(nalili jsme do vody jed, a tak mladá Maruška padá k zemi mrtvá). A jdou na to. Já mezitím vykládávám z poliček knížky. Jsou pěkně zaprášené a staré(Neopakuj pořád). "Podívejte, Jak se stát zvěromágem snadno a rychle,(*Spadla k zemi neschopna mluvit*)"přečtu jeden titul nahlas.
Remus spadne ze žebříku a Siriusovi spadne kbelík s vodou k nohám(nedivím se jim). "Co je?"zeptám se jich. "Ale nic,(jen taková maličkost. Kdyby opravdu existovala taková knížka, byl by zvěromág každý druhý kouzelník)"odpoví mi až příliš rychle James. Něco se mi nezdá(fakt? Mně taky) a proto knížku ukryju pod hábit. "Není ti nic?"zeptám se ještě Remuse, načež on zavrtí hlavou. Zbytek školního trestu proběhl v pohodě(jenom zbytek? Takový trest bych v Bradavicích brala). Večer v ložnici, vytáhnu onu knihu.
Začtu se a co nevidět je půlnoc. Nicméně mi to nedá a jdu to do společenské místnosti(kde samozřejmě, krom nás schovaných za křeslem, nikdo nebude) vyzkoušet. Postavím se před zrcadlo a zamumlám příslušné zaklínadlo. Pak se opět kouknu do zrcadla(a zděsíš se při pohledu na pouhou lebku, která ti tam zbyla), kouká tam na mě kočka(příhodné. Vynahradí ti to tvou lidskou podobu?). Pak tedy řeknu druhé zaklínadlo(Mluvící kočka? Další úžasná vlastnost!) a jsem to zase já. "Jupí," zajásám. (Děkuji za mezeru, ale po interpunkci je velké písmeno!)proměním se zase v kočku(pak se na ni ovšem vrhne dav rozzuřených opic a zbude pouze krvavá kašička na zemi*vzali jsme si příklad z neživých*).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 31. prosince 2008 v 15:58 | Reagovat

Gregu*díra na zahradě je čím dál hlubší* dík za komentář k začátku, já to pak opravovala, ale asi ne všechno:D taky už mám mezerovou deformaci po tom co jsem začala glosovat zatím co si spal.....

2 Polgara Polgara | Web | 31. prosince 2008 v 21:32 | Reagovat

Teda, máš můj obdiv. Jsem zvědavá zda to dotáhneš do konce, zatím se to žádnému glosátorovi nepodařilo. Pokud vím, tak už to má přes 40 kapitol...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama