Part 3

15. října 2008 v 16:50 | Lina oglosováno by Mája |  FF - MS č.3


Smuteční Parte 3

trestanec: Lina
dozorce: Mája


omlouvám se,(omluva se nepřijímá!) ale to černý šídlo(myslíš hlavní postavu povídky?) mě zaměstnává...tak vám jdu alespoň otrávit život.(Pozor, můžeme oplatit stejnou mincí) Aposlušně hlásím, že další MSka je na světě a čeká až ji pustím do éteru

Ráno jsem se probudila(škoda, každý se běžně budí v noci) celkem brzy. Sešla jsem dolů. Kluci už na mě čekali.(Na tebe zrovna!) "Nazdárek ospalče,"přivítali mě. "Ospalče? Je teprve sedm ráno. V mém světě mám prázdniny(on ti patří nějaký svět? Ještě že ne ten můj!),"odsekla jsem jim. "Se nedurdi(to se dělá jak?), jdeme na snídani,"pobídli mě. Snídaně byla vynikající(jsem zvědavá, co poví, až začne působit projímadlo...). Dostala jsem (pěstí) rozvrh. "A hele(kde máš Jů??) formule máme dneska druhou hodinu,"vypískla(při pohledu na mě) vedle mě jakási šesťačka jejíž jméno jsem neznala.(ta má ale štěstí...) "No,no, se nezblázněte hned(on jí vyká, nebo snad vypískla i MS?),"mírnil je kluk, který mi minulou noc odpovídal(chudák, špatně namířené kouzlo ho naneštěstí zasáhlo...*stydí se*). Navenek jsem nedala nic znát, ale v duchu jsem se radovala.
První hodina bylo přeměňování(skloňování - neznámá věc). Učila ho profesorka McGonagallová. Jak se ukázalo, doučovat mě měl buď James nebo Sirius(ale abys byla pořádná Maruška, tak přihoď i Remuse!). Podle profesorky to byli nejlepší studenti(*probouzím se s písmenkama na čele, když do mně strčí jedna z opiček). Přeměňování jsem jakš takš zvládla(jak se to dělá?*začíná vytahovat MS slovník a pochopí*)), párkrát se mi cosi nepovedlo, ale se svou hůlkou jsem se sžila(Fakt? Neříká se tomu fetišismus??? Chudák hůlka...). Do učebny formulí jsme přišli samozřejmě pozdě(a nikomu to nevadilo), kluci cestou sesílali kletby na všechny co se na mě či na ně jen škaredě podívali (přiznej si, že o tebe ani tak nešlo! Musím pouze svou čipernou opičku naučit lépe mířit...) . Byla to celkem sranda. Až na to, že jsme přišli pozdě. "Potter, Black, Lupin, Petigrew a Hastingsová, nemýlím se?"sotva jsme vlezli do dveří už na nás koukala celá třída.(nerozdělovala bych to do dvou vět) A praktikant.
"Tak se posaďte. Vzhledem k tomu, že jsme tu všichni, tak můžeme začít(určitě na ně čekali *pousměji se*). Jmenuji se Jack (Bridgeton) Žeton a budu vás pod dohledem profesora Kratiknota učit formule, alespoň nějaký čas(dodal při pohledu na opozdilce). To je vše, nějaké dotazy?"z rohu třídy, kde seděla Lily Evansová s partou svých kamarádek se ozvalo: "Kolik je vám let?"(Jistě, tam by Lily určitě seděla) třídou se nesl smích. Kluci si povzdechli. "Myslím, že tohle vám k ničemu nebude,"odpověděl. "No tak, řekněte nám to," Ozvalo se znovu. "Slečno Smithová, chcete snad školní trest?"zeptal se Bridgeton(Hmmm, nějakej moc dobrej je tam sotva pár minut a už je všechny zná...). Z hloučku vykoukla blonďatá hlava, byla rudá úplně všude(šmíračko! Nekoukej jí pod hábit!). Holky kolem ní se mohli potrhat smíchy. Pousmála jsem se a zachytila Jackův usměv(nepleť si úsměv s výsměchem, ty totiž nevidíš nápis " Jsem husa", který máš připevněný na hábitu). Mírně jsem zrudla a rychle se otočila(tady každej rudne, žeby nová nemoc? * jde zrudnout*).
"Panebože, ty(spodky na hlavě) jsou trapný,"povzdechl si Sirius(při pohledu na nového učitele). James se zklamaně díval do rohu. "Neboj,"štouchla jsem do něj, "Vidím jak se na tebe dívá. A jak na mě(na tebe zrovna!*nevšimla sis toho úžasnýho představení přímo za tvými zády?*),"otočil se na mě a tázavě se zeptal: "Jak se na tebe dívá?" "Jakoby mě chtěla každou chvíli zabít,(stejně jako ty všechny mezery!"povzdechla jsem si, ale za Jamesův rozzářený pohled mi to stálo. "Hastingsová(Kdo je to? Nová postava? *kroutí hlavou* Když už si postavu pojmenujeme mohli bychom jí snad jméno nechat, ne?) nám chce něco říct?" "Ajej,"vyhrkla jsem. "No, jen pojďte za mnou,"(mezera by se mohla připojit)kdyby nešlo o kouzlení šla bych za ním hrozně ráda(ale on by zdrhnul...). "Nestyďte se,(Ona? To sotva!)"vyzýval mě, jak slovy tak pohledem. Nu což, zbabělec nejsem a tak jsem šla.(Jasně MS-borec!) "Budete mi radit,"sykla jsem na kluky(jsi snad jejich nadřízený, že jim rozkazuješ? *začínám plánovat vzpouru*).
Ukázal mi na vyvýšené místečko, já si na ně stoupla(tvůj rypák totiž dole být nemůže). "Tak co třeba takové zaklínadlo na levitaci?"zeptal se mě. "Levi-co?(V kolikátém je ročníku? To se učí v prváku! Jak může chodit po hradu s klukama, když ani nezná základní zaříkadla)"zoufale jsem hleděla ke klukům, ti se ale evidentně bavili(stejně jako já). Pak mi James ukázal pohyb hůlkou. Ještěže byl praktikant otočený zády(při zkoušení to učitelé dělají často*ironie*). Stejně jsem na jeho pobaveném pohledu viděla, že ho baví mě dusit(fakt? Přivítám ho v klubu!), a ví že mi kluci napovídají. "Tak co? V lavici jste měla spoustu řečí,"dobíral si mě.
"Pane Bridgetone, nechte slečnu Hastingsovou už na pokoji,"ozval se na mou obranu profesor Kratiknot.(Kratiknota někdo sejmul kletbou, jinak se to nedá vysvětlit) Vřele jsem se na něj usmála, seskočila jsem ze stupínku, neodpustila jsem si malý úšklebek, když jsem procházela kolem Bridgetona a uštědřila jsem pohrdavý pohled klukům(Jasně! To jsi pěkná kamarádka, oni ti radí a ty takhle. Styď se!). Navíc jsem si od nich sedla hodně daleko. Hodina pak probíhala celkem normálně. Bridgeton se ukázal jako dobrý učitel. Když jsme skončili rozhodla jsem se, že si budu ještě chvíli hrát na uraženou(ty už taková jsi! Urážlivá barbie!). Kluci mě dohnali skoro na konci chodby(chudáci, omylem zabočili na jinou stranu).
"Abby, no tak, přece se nebudeš zlobit." "My se snažili ti poradit, ale Kratiknot se pořád díval na nás." "Navíc, jsi vypadala dost směšně,"dodal tomu korunu Sirius(Sirius x Abby 1:0). Zastavila jsem se, přejela je pohoršeným pohledem a řekla jsem. " S vámi jsem skončila, myslela jsem, že jste moji kamarádi, ale v nouzi nejvyšší (v čem? NOUZE NEJVYŠŠÍ? Aha, to je jako kdybych řekla, že králík je krvelačná bestie) jste se ode mě odvrátili. Nechci s vámi mít nic společného,(doufám, že to tak zůstane)"pak jsem se otočila a nechala je tam se spokojenými(zmatenými) výrazy. Zahla jsem se roh(Jak se to dělá? *vytáhne MS slovník a po pár minutách najde: Zahýbání se rohu*) a začala se smát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 17. října 2008 v 17:21 | Reagovat

mrtě...mimochodem černý šídlo není MSka, ale černá labradorka jménem Molly:D a dobrý*neměla pít, utírá kapky z monitoru*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama