1. Only the beuty

3. září 2008 v 17:23 | Hannah oglosovala Mája@Ashley |  FF- Ty krásnější časy
Pozn: zatím je to pouze o Lily, ale časem se to bude spíše zaobírat její nejlepší kamarádkou a jejíma "nepředvídatelnýma" nápadníkama.
Bylo krásné letní ráno, za okny vlál jemný větřík,(Ach jo, moje objednané počasí nedorazilo!) a na plotě, jako na jasmínu(Plot jako jasmín? Opičky to je: banán jako okurka...) prozpěvovali ptáci své nově složené(vražedné) písně(směřující k mému oknu), pro oslavu začínajícího dne. Venku bzučely včely(*nepatrně šťourá klackem v úlu a snaží se je nasměrovat*) a snažily se dohnat to, co přes noc zameškaly(Tvou vraždu!). V pokoji vládlo ticho a jasně růžové záclony(Co mají všichni s růžovou? Začínám ji díky tomu nesnášet!) zakrývaly sluníčko, jako by se bály, aby nikoho nenakazilo svou jasnou září (a krásou), která konec konců prosvítala záclonami(někdo tam udělal díry, musím mu poděkovat) a zachi(y)tila se na jasně smaragdových očích Lily Evansové.

Lily nespala už dlouho, tak dlouze zívla(to je logické zívat, když jsme dlouho vzhůru..), roztáhla závěsy plné škrken, a vyšla na balkon sundat svou podprsenku ze šňůry. Všichni ptáci se rozlétli do všech stran,(protože je vyhnaly mé opičky) jako by se báli její krásy(toho se bát nemusí)...Přímo zářila nevyspalostí(jak září nevyspalost? *snaží si představit blikající Lily*), a když se rozhlédla po neuklizené(neuklizené? to nebude pravá Lily, ale nějaká dvojnice), a rozkopané zahradě, chtělo se ji blít.(Je už těhotná? Mně se chce také zvracet, ale z jiného důvodu) Vrátila se do pokoje,(tady ne) a začala pozvracené věci skládat do kufru. Zítra měla jet do bradavic(odkdy jsou s malým "b"?), nemohla se dočkat(až ji zaškrtíme!). Minulý rok jí James vůbec nedal pokoj(Pokud vím, nedával jí pokoj každý rok). Nechtěla nad tím přemýšlet(stejně jako nad smyslem této povídky), a tak do kufru ještě hodila brky a dvě knihy přeměňování(nač dvě?) a šla si lehnout(Tajemství dvojnice odhaleno. Falešná Lily je upírka, spí přes den a v noci...).
###
Asi po třech hodinách, pokoušení usnout to vzdala,(tady taky ne) a začala si oblíkat(Co si začala oblékat? Masku na maškarní?). Sešla po schodech dolů, ale když si uvědomila, kdo s ní bydlí vyběhla zpátky na horu,(a kdo s ní bydlí? *netuší a přemýšlí koho nastěhovali k Lily*) a dělala že ještě spí...(mezera)Bylo divný předstírat spánek v kalhotách na zahradu a botaskách,(což pod peřinou nebylo vidět.) k čemu ještě přispělo odhozené pyžamo na křesle mezi postelí a stolem.(Taky tu po někom něčím hodím a pyžamo to nebude!) Po úpěnlivém přemýšlení začala běhat po pokoji jako pometlo, než si uvědomila, že je jedenáct hodin. Slíbyla(COŽE udělala? Snad slíbila, ne?) matce, že bude do snídaně sbalená,(každý snídá v jinou dobu...) aby mohli ještě vyrazit do Příčné,(nestrkej ty čárky všude! *hrozím ji banánem*) a nakoupit přísady do lektvarů, knížky a tak podobně. Sbalila si aji(ráda bych věděla, co aji je. Ráda bych si aji také zabalila) oblečení a když s námahou kufr zapla,(měla ho přecpaný aji..) podívala se po své sově...(sem by se spíše hodila čárka než tři tečky...)Kterou čirou náhodou pojmenovala podle své prababičky Barbaře(Umí zde někdo skloňovat? Barbary, vy barbaři!). "Kde jen může být?" Říkala si sama pro sebe a rozhlédla se po pokoji..."Jak jinak" Barbara se zase schovávala ve výkladní skříni se starými fotografirmi(mezi skříní a čím? *tluče hlavou o stůl*) těch, které ještě mohla Lily vystát(a ona snad někoho nevystála, všude je psáno jak je oblíbená a jediný, kdo ji do jisté doby vadil byl James).
"Budu potřebovat jeden kufr navíc." oznámila s nechutí matce a předstírala, že vůbec nemá hlad, když viděla že místo chlebu z máslem, na který byla tolik let zviklá(já se z toho viklám). Se tam houpal(orangutan!),dalo by se to nazvat želatinou, i když aji(oblíbené slovo naší autorky, zatím nenašlo uplatnění) k té to mělo velice daleko.(*nenápadně do jídla falešné Lily nasypala holubí trus*)
"Vyhaž si ty nepotřebné krámy(čárka) co tam každým rokem vozíš, stejně jsou ti k ničemu." Odpověděla prostě Petunie.
"Segra, to jsou brky a pergameny, to nemůžu vyhodit, já tím píšu..."(mezera)Rozkřičela se Lily.(Její bězná reakce.)
"Tak piš propiskou, jako normální lidi...ségra!"Odpověděla Petunie.(to nemuselo být ve dvou větách) A rozesmála se..."Brky, snad né z husy?"
" Jo jenže u nás považujeme za 'normální' lidi ty, kteří právě brkem píší...víš...séégra!!" Odpověděla z(ssssssssssss *začíná syčet*) úšklebkem(zase úšklebky začínám na ně býti alergická) Lily...
" Máš sbaleno?"(Je nějaká natvrdlá, ne? Před chvílí ji oznamovala, že potřebuje další kufr) Vyrušila je z rozhovoru paní Evansová.(ne Bondová...)
"Ehmm jasně..."odpověděla Lily a cestou jí kopla pod stolem a nepříjemě(nepříjemný, stejně jako povídka) se na ni zašklebila.(a koho?)
"Nebuť na ti tak zlá...má to těžký.(a kdo ne?)" Řekla venku paní Evansová.
"Ona to má těžký? Snad si chtěla říct, že jí to udělám těžký, jestli se tak bude chovat." odpověděla nakvašeně Lily a sedla si na přední sedadlo jejich vozu.(Běžná reakce Lily Evansové-Potterové.)
" Jak myslíš, prostě ti to závidí...to je vše." Usmála se na ni paní Evansová(chudák Petunie, vlastní matka preferuje klon dcery), a nastartovala auto.
"Heh...celá Pety...chudinka..." usmála se ironicky Lily, když míjely bílou branku s červenými věžičkami na každém sloupku.
###
Když dojeli k děravému kotli, pozdravily(Tak jak? Jednou měkké, poté tvrdé, ale pořád to má stejný podmět!) Toma a vydali se směrem k Příčné ulici. Lily poklepala hůlkou na jednu cihlu a otevřela se brána do jiného světa(ne světa, ale pouze ulice). Brána do světa kouzel, a tajemných přání..."Nikdy mě to nepřestane udivovat." Řekla paní Evansová, a zamířila ke Gringottovým(za jedním ze svých dávných milenců).
V Příčné ulici strávily zbytek dne a na večer se vrátily domů, za tou podivuhodnou rodinkou jménem Evansovi(všichni jsou podivuhodní). Lily si sbalila poslední nakoupené věci, nakonec to tam všechno nasoukala a šla spát.(chrrr, chrrrr *taky usínám*)
Ráno bylo deštivé,(zase čárka, ale tady ne!) a uspěchané. Na střechy Londýna padaly kapky ranního deště, který pokrýval celou Anglii.(V Anglii prší pořád, víme...) Lily vstala,(čárka nepatří za každé "a", které ve větě uvidíš) a začala se oblé(í)kat.(co tady dělá tečka?) popadla hůlku(čárky se nám rozprchly na nesprávná místa, a proto na ně nezbylo místo) svetr kufr a novou klec pro Barbaru. Sešla po schodech dolů, a rozhlédla se po kuchyni. Paní Evansová se na ni zářivě usmála a Pety udělala neslušnou grimasu. Lily ji to oplatila, a vzala si topinku s máslem(*do které jsme ji nenápadně přidali chrousta*). Vyjeli asi kolem desáté, bydleli kousek od nádraží -nemělo smysl se někam hnát. Lily dala pusu matce,(a já svým opičkám) tak tak stihla objat(obejmout) otce a zašklebit se na Pety(jenže si neuvědomila, že ji ten škleb zůstane). Projela přepážkou a naskytl se jí každoroční obraz na všechno co měla ráda, na kamarádky a na zářivě červenou lokomotivu. Zanedlouho zahlédla v husté páře Isabell a Sarah. Usmála se sama pro sebe a zamířila k nim.(*nepozorováni sledujeme její další počínání*)
"Ahoj" Zařvaly na ni a běžely ji naproti.(jenže zakoply a spadly hlavou do bláta)
"Ahoj(proč padáte?)" Odpověděla Lily a zatvářila se zděšeně(při pohledu na jejich ušpiněné obličeje), když za nimi uviděla Jamese Pottera a Siriuse Blacka. "Co ti tady a tak brzo,(chtějí jet do školy) neměli čas ze vyspinkat...vypadají děsně."Řekla a Sarah s Isabell se rozesmály(a já se rozesmála při pohledu na pěnu u jejich úst)..."Už zase? Vy si nikdy nedáte pokoj, viď..."
" Omyl ,dámy, to on mi nikdy nedá pokoj," a šla si najít místo ve vlaku.
Když našla konečně volný kupé, zavřela za Isabell dveře a všichni(snad všechny, nepostřehla jsem, že by mezi nimi byl kluk) tři si sedli. "Mylíte(invaze čárek na nesprávných místech vystrnadila čárky na tom správném) že se kdy polepší?" To řekla Sarah po dlouhé odmlce...(asi trvalo hoodně dlouho, než přišla na to, co má říci)
" Co prosím?" Zeptala se Lily.(Hovno, prosím *ozvalo se odkudsi zvenčí*)
"Jestli se vůbec kdy polepší (ta dnešní mládež)..." a opřela se rukou o bradu(na které jí začal růst plnovous *opička schovává tajemnou lahvičku).
" Bože(proč jsi dovolil někomu tohle sesmolit?)!!!Na tebe jdou halucinace, nebo mluvíš z hladu?" zeptala se pobaveně Bella.
" Ale vůbec ne...já... jen sem si mysle...(ko-ko-ko dááák )" Poslední slova zanikla, protože do kupé vešel (za hlasitého kokrhání)James se Siriusem a Remusem v patách...
"Ne, Sar( hloupá zkratka jména), nemyslím si to(My jo!)!" Odpověděla Lily a vzhlédla k Jamesovi.
"Aléé, to je milé překvapení...Evansová,(ukradla čárku za své jméno) a zrovna vedle mého kupé(on si ho koupil?*začíná hledat kupé se svým jménem*)...Je to je náhoda, nebo to byl tvůj cíl?" Zeptal se ji James s šibalským výrazem na tváři.
" Slyšeli jste to prdnutí holky? Sám Potter promluvil...co se stalo." Zasmála se Lily. A ostatní se připojily(odkdy jsou Rem se Siriusem holky?*začíná hledat zmínky o jejich změně pohlaví*)...
"Nechcete něco přinést od támhle tý nefoukaný(ona je nafukovací? nefoukané lidi neznám) baby támhle vzadu? Než sem dorazí bude půlnoc."(mezera dorazí také o půlnoci)Zeptal se jen jakoby James, a svou otázku směřoval spíš Lilyiným směrem.
"Ne, děkuji, ale než by ses s tím vozíkem sem došoural, umřely by sme hlady." Usmála se škodolibě Lil.(škodolibá až na půdu)
" To je škoda," řekl "tobě by se to shnilé jídlo předávalo obzvlášť hezky." usmál se na ni.
" Jo tak to by sme ti to neměli dopřát, ne?" Zasmála se Lil a řekla(taky musí pořád něco říkat! Co někdy zkusit: pravila, odpověděla, oznámila, ....): " Mně by se asi udělalo zle(mně už se udělalo*vytahuji krásný hnědý sáček*)), a nemusela by to přežít ta tvá božská tvářička..." Dívky se rozchechtaly a Sirius se umíval od ucha k uchu(chytrák jeden)..." Myslím, že v tom tak trochu plaveš.(Víme!)" Zasmál se Sirius...
" Jen počkej, však ona to pochopí...ale teď je ještě moc malá...mohla by jí puknout halva(co je to? jak to puká?)."Zapoetoval James.
"Ty umíš tak krásný obraty. Až mě srdce bolí. Ale trochu rychlosti by ti neuškodilo." Řekla, švihla hůlkou, a dveře se za klukama zabouchly.
"Ti kluci, že se nikdy nepoučí..." Sama pro sebe se umála a holky se mohli(a jedna z nich byl kluk v přestrojení) potrhat smíchy...
"Jo holt, mohl ne(snad na) tě oči nechet..." Prohodila mezi slovy Sarah a Isabella ještě dodala: "Krása si nevybírá, a láska teprv ne."(Co to sem zase pletete?)
" Co si řekla??" zavraždila ji pohledem, hodila po ní svetr(moc efektní) a všechny se rozesmály (smích dlouho netrval jelikož do jejich kupé vlétly sovy a na všechny se vykálely)...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | Web | 9. září 2008 v 14:14 | Reagovat

Zajímavé, že ty povídky pak po glosách vyzní jinak. Čm to jen může být? Poradíte mi někdo?

Jinak, pěkný.

2 chobot chobot | Web | 18. ledna 2009 v 18:33 | Reagovat

téda... pffff!

opradvu silné překvapení z absurdna.

:Dhííí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama