2. Part 2

29. srpna 2008 v 20:14 | Lina oglosováno by Mája |  FF - MS č.3

2. Smuteční Parte 2

trestanec: Lina

dozorce: Mája

Tak co? Jak žijete,(zatím žijeme, jen nevím jak to bude po 40-ti kapitolách od May... *kouká na rakev připravenou v koutě*) druhý den prázdnin? jdu vám zkazit náladu(to, už udělalo mnoho lidí...), pokud ty moje blafy někdo čte( nebo glosuje ;-))...teď by to chtělo, aby se přiznali ti sebevrazi(čárka) co to čtou(Sebevrah jménem Mája a její roztomilé opičky). Ale tak, náladu už jsem vám zkazila(zatím ještě ne) a teď v tom jdu pokračovat.

Na hradě(♪ Okoři světla už nehoří♪) mě odvedou k profesorce McGonagallové. "Paní profesorko, mohla byste Abby zavést za panem ředitelem? Je to důležité, musí se okamžitě vykoupat a všechny koupelny jsou obsazené,"oznámí jí to kluci a ona mě vezme v pytli na odpadky do (pracovny)koupelny pana ředitele. "Ehm,"(mezera)odkašle si(*schováni za brněním máme v nosech tampóny, abychom necítili smrad*), když vstoupíme do kruhové místnosti(Jste se dostaly na odbor záhad? Jdu připravit oblouk na novou oběť a ohlídat nádrž s mozky, aby ji někdo nevykradl....). Za stolem sedí muž v dlouhém modrém plášti a něco zapisuje. "Ano(čárka) paní profesorko, nechte slečnu tady a můžete se jít nadýchat čerstvého vzduchu,"(mezera)řekne profesorce a mě pokyne abych se posadila, co možná nejdále od něj.
"Slečno, vy páchnete…"(mezera)upře na mě svůj pohled a začíná krčit nos(stejně jako Mája a její opičky si totiž něco dal do nosu...). "Hastingsová, Abigail,"(mezera)napovím mu(To dělat nemusíš, s tím, jak smrdíš si tvé jméno jistě pamatuje). "Tak tedy slečno Hastingsová-Smradlavá může mi říct(Kdo mu má něco říkat?) jak jste se sem dostala?"(mezera)povím mu všechno, že nepocházím z tohoto světa(doufám, že ses mu svěřila i se spalovačem...), ale ze světa(čárka) kde se o něm píšou knížky(A televizi vynechala! To je ostuda! Takové pěkné filmové zpracování...). Když mu chci říct o čem vlastně ty knížky jsou zarazí mě skupina rozzuřených opic, která se na mě vrhla a začala mi trhat vlasy(*Pouze z povzdálí sleduje počínání opiček*). "Ne slečno, stížnosti na opice(tohle) slyšet nechci. Váš problém s chorou myslí a zápachem je ovšem závažný. Zatím nevím jak na něj,"(mezera)když viděl můj zděšený pohled( při představě voňavé koupele) dodal, "Ale nebojte se, určitě na něco přijdeme, zatím tu zřejmě budete muset studovat,"(mezera)vytřeštila jsem oči ještě víc(*Promnu si ruce, při představě, co ji s opičkama ještě provedeme*).
"Ale já nemám mozek a smrdím a ještě … to…neumím kouzlit,"(mezera)vykoktala jsem. "Nebojte se, tohle je škola, tady se kouzlit učíme(Ale učí se to snad jen kouzelníci a ne beznadějné případy!),"(mezera)odpověděl mi Brumbál. "Pojďte se mnou,ale v dostatečné vzdálenosti,"(mezera)šla jsem za ním jako ovce.(Proč jak? To sis nevšimla té bravurně mířené kletby na tvá záda?) Pak jsme vešli do jakési jídelny(Jasně vůně z jídel překryje tvé pižmo). Tou se táhly čtyři stoly, od kluků jsem věděla že je to kvůli tomu, že v Bradavicích jsou 4 koleje(Aha, tvoje mladší sestřička se zapomněla zmínit a v žádném z dílu Harryho o tom nebyla ani zmínka...). Rozhlédla jsem se kolem a vypustila puch na všechny světové strany. Od krajního stolu na mě zamávali kluci(Nemávali na tebe, ale na toho malého prcka za tebou). Stočila jsem pohled tam(čárka) kde seděli učitelé a zatrnulo ve mně(stejně jako v nás, když jsme tě ucítili). Úplně na konci seděl můj starý znám(í(A odkud se znáte? Jestli z vlaku, tak to starý známý není!). Tvářil se stejně překvapeně jako já. "Zařazování je u konce,"(mezera)slyšela jsem profesorku McGonagallovou. Pak k ní ale přišel Brumbál něco jí pošeptal a ona řekla.(Co tu dělá tečka?) "Prosím slečnu Abigail Hastingsovou Smradlavou,"(mezera)udiveně jsem pohlédla na Brumbála(Netušila, že přečte celé její jméno). Ten se usmál a ukázal na stoličku kde si hověl starý zaprášený klobouk. "Nasaďte si ho na hlavu,"(mezera)poradila mi profesorka, jelikož mi to nedošlo a snažila jsem se ho přetáhnout přes nohu. Sedla jsem si tedy a narazila si klobouk na hlavu místo nohy. Pak se ozval hlas ze záhrobí.

"A slečna neznámá."(Jak neznámá? Snad už ji Minerva představila?)

"Jak to víš?"

"Já vím a cítím všechno(čárka) a proto(ji nazývá neznámou jak logické) to bude.."

"NEBELVÍR!"(Asi by byla veliká změna poslat ji třeba do Mrzimoru.)

Zalehl(i)y mi uši. Profesorka si toho všimla a nasměrovala mě ke správnému stolu, zamířila jsem totiž k učitelskému(hold bez mapy nenajde ani svou vlastní hlavu). Tam si mě do parády vzali kluci. "To je super, že jsi ve stejné koleji,(Chudáci, neví, co je čeká...)"(mezera)usmívali se. Kecla jsem na židli mezi Sirius(mezi to souhvězdí?) a Remuse. Zachytila jsem pár vražedných(žárlivých) pohledů, ale většina dívčích zraků se upírala k učitelskému stolu. "Dobrý večer. Vítám vás v novém školním roce, jak jste si všimli do nebelvírského šestého ročníku přibyla slečna Hastingsová-Smradlavá.(Všichni jsou hloupí a nevšimli zařazování...) A v našem učitelském sboru(nudistů) vítám praktikanta Jacka Bridgetona. Bude se zaučovat u profesora Kratiknota. A nyní se dejte do jídla,"(nevěděla jsem, že jsou možné praxe v Bradavicích. Kde jsem jen nechala tu přihlášku?)(mezera)po Brumbálově proslovu se přede mnou objevily hromady jídla.(Nevšimla si, že většina jídla měla zvláštní odstíny*předávám lahvičky s jedy jedné z opiček*)
"Co učí profesor Kratiknot?"(mezera)zajímala jsem se.(Další smysluplná otázka! Co četla za Harryho? Harryho v kostele?) "Formule,"(mezera)odpověděl mi s plnou pusou jakýsi kluk naproti mně. "Formule? To jako F1?"(*začínám se dusit banánem* Je tohle možné?)(mezera)zeptala jsem se. Sirius vedle mě se začal dusit knedlíkem(stejně jako já banánem, žasl nad její inteligencí) a James mi se smíchem řekl.(kdyby tu byla dvojtečka, bylo by to mnohem lepší!) "Jako kouzelné formule, zaklínadla a tak,"(mezera)celá červená jsem přikývla. "Neboj, časem se to naučíš,"(Ona určitě Ne!)(mezera)mrkl na mě povzbudivě Remus(sis nevšimla, že mu něco pouze do oka spadlo?*připravuji se k dalšímu útoku, snad se vydaří*). Toho kluka jsem začínala mít nejradši, připadal mi nejpřátelštější(zkus s nim jít na procházku při měsíčku v úplňku). Neubránila jsem se častým pohledům k učitelskému stolu. A jak jsem si všimla pan praktikant zase často koukal na mě. Všimla jsem si, ale i zbožných pohledů ostatních dívek. "Jdeme,"(mezera)řekl po večeři James. Vzal mě za ruku a prodral se semnou davem. Na rohu nás doběhli Sirius a ostatní. Pak kluci šli do nebelvírské věže. U obrazu s tlustou ženskou oblečenou do růžových šatů, která vedle mě vypadala jako Miss Universe, se zastavili(Kdo se zastavil?). Ta se na ně podívala a zeptala se "Znáte heslo?"(mezera)vyděšeně(a co tě vyděsilo? my teď nic neudělali, ale počkej později...) jsem nadskočila. Zatahala jsem Remuse za rukáv "O-ona mluví?!"(mezera)přikývl a Sirius řekl "Krinolína,"(Ubohý heslo na můj vkus. Co znamená?)(mezera)obraz se otevřel a za ním byl otvor ve zdi.
Prolezli jsme jím a já se poprvé octla ve společenské místnosti Nebelvíru.(o které si jistě doma slyšela mnohokrát) "Ahoj Lily,"(mezera)slyšela jsem Jamese. "Ty jsi ta nová?"(Někdo vymazal Lilyny mozkové buňky.)(mezera)zeptala se mě. "Ano, já jsem Abby(pro přátele smradlavka), a ty Lily, nebo ne?"(mezera)moc přátelsky se na mě nedívala.(A ty se divíš? Jsi na ni promluvila. Ucítila tvůj dech a raději se klidila z cesty) "Tvoje ložnice je tamhle,(Ona má vlastní ložnici? To je nespravedlnost! Počkám, až odejde a nastražím pár pastiček.)" Ukázala na jedny dveře(Jasný, slečna dokonalá se nespokojí s jednou ložnicí a chce zabrat další) a odešla pryč. "Asi mě nemá ráda,"(mezera)podotkla jsem(Rád tě nemá nikdo!). James se za ní toužebně díval, Sirius se věnoval jakési krásce u okna, Remus odešel do své ložnice a Petr mi na to nic neřekl.(A co ti měl říct? Vyznat nehynoucí lásku k smradu z úst?) Odebrala jsem se tedy spát. Bylo pozdě a na mě toho na jeden den bylo moc.(No, vidíme, kolik si toho vytrpěla! Fakt nesnesitelné *hledá ostnatý drát, který si objednala*)

děsivé co?(Stejně jako já!)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lina lina | Web | 30. srpna 2008 v 8:53 | Reagovat

uíí...*na zahradě vykopává díru, do které se později zahrabe* ale dobré takhle po ránu:D

2 Mája Mája | 30. srpna 2008 v 10:18 | Reagovat

* Vytáhne svou lopatu a jde Lině pomoct kopat*

3 Tilia Tilia | E-mail | Web | 23. srpna 2009 v 2:51 | Reagovat

Boha, niet nad dobrú glosu na dobrú noc!! :-D

4 Kiki Kiki | 20. února 2013 v 15:28 | Reagovat

Moc super.Chytám záchvaty smíchu ,až se na mě dívají jako na blázna.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama